"Milan", "Arsenal" və "Tottenhem" qazandı, "Sivasspor" yenildi Yenilənib

Bu gün  Avropa Liqasında qrup mərhələsində ilk turun oyunları keçirilib.

Newsport.az-ın məlumatına görə, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ" İsraildə "Makkabi"nin (Təl-Əviv) qonağı olub və 0:1 hesabı ilə uduzub. I qrupunun digər matçında "Vilyarreal" İspaniyada Türkiyə "Sivasspor"u ilə qarşılaşıb və 5:3 hesabı ilə qalib gəlib.

22 oktyabr

 

A qrupu
20:55. "Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Roma" (İtaliya) - 1:2
20:55. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – ÇFR (Rumıniya) - 0:2

 

1

ÇFR

1

1

0

0

2

0

3

2

Roma

1

1

0

0

2

1

3

3

Yanq Boyz

1

0

0

1

1

2

0

4

MOİK

1

0

0

1

0

2

0


B qrupu
20:55. "Dandolk" (İrlandiya) - "Molde" (Norveç) - 1:2
20:55. "Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Arsenal" (İngiltərə) - 1:2

 

1

Arsenal

1

1

0

0

2

1

3

2

Molde

1

1

0

0

2

1

3

3

Rapid

1

0

0

1

1

2

0

4

Dandolk

1

0

0

1

1

2

0

 

C qrupu
20:55. "Bayer" (Leverkuzen Almaniya) - "Nitsa" (Fransa) - 6:2
20:55. "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - "Slaviya" (Praqa, Çexiya) - 3:1

 

1

Bayer Leverkuzen

1

1

0

0

6

2

3

2

Hapoel

1

1

0

0

3

1

3

3

Slaviya

1

0

0

1

1

3

0

4

Nitsa

1

0

0

1

2

6

0

 

D qrupu
20:55. "Standard" (Lyej, Belçika) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 0:2
20:55. "Lex" (Polşa) - "Benfika" (Portuqaliya) - 2:4

 

1

Benfika

1

1

0

0

4

2

3

2

Reyncers

1

1

0

0

2

0

3

3

Lex

1

0

0

1

2

4

0

4

Standard

1

0

0

1

0

2

0

 

E qrupu
20:55. PSV (Niderland) - "Qranada" (İspaniya) - 1:2
20:55. PAOK (Yunanıstan) - "Omoniya" (Kipr) - 1:1

 

1

Qranada

1

1

0

0

2

1

3

2

Omoniya

1

0

1

0

1

1

1

3

PAOK

1

0

1

0

1

1

1

4

PSV

1

0

0

1

1

2

0

 

F qrupu
20:55. "Napoli" (İtaliya) – “AZ” (Alkmaar, Niderland) - 0:1
20:55. "Riyeka" (Xotvatiya) - "Real Sosyedad" (İspaniya) - 0:1

 

1

Real Sosyedad

1

1

0

0

1

0

3

2

AZ

1

1

0

0

1

0

3

3

Napoli

1

0

0

1

0

1

0

4

Riyeka

1

0

0

1

0

1

0


G qrupu
23:00. "Braqa" (Portuqaliya) - AEK (Afina, Yunanıstan) - 3:0
23:00. "Lester" (İngiltərə) - "Zarya" (Ukrayna) - 3:0

 

1

Lester

1

1

0

0

3

0

3

2

Braqa

1

1

0

0

3

0

3

3

AEK

1

0

0

1

0

3

0

4

Zarya (Lugansk)

1

0

0

1

0

3

0


H qrupu
23:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Milan" (İtaliya) - 1:3
23:00. "Sparta" (Praqa, Çexiya) - "Lill" (Fransa) - 1:4

 

1

Lill

1

1

0

0

4

1

3

2

Milan

1

1

0

0

3

1

3

3

Seltik

1

0

0

1

1

3

0

4

Sparta

1

0

0

1

1

4

0


I qrupu
23:00. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Sivasspor" (Türkiyə) - 5:3
23:00. "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Qarabağ" (AZƏRBAYCAN) - 1:0

 

1

Villarreal

1

1

0

0

5

3

3

2

Makkabi (Tel-Əviv)

1

1

0

0

1

0

3

3

Qarabağ

1

0

0

1

0

1

0

4

Sivasspor

1

0

0

1

3

5

0


J qrupu
23:00. "Tottenhem" (İngiltərə) - LASK (Avstriya) - 3:0
23:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Antverpen" (Belçika) - 1:2

 

1

Tottenhem

1

1

0

0

3

0

3

2

Antverpen

1

1

0

0

2

1

3

3

Lüdoqorets

1

0

0

1

1

2

0

4

LASK

1

0

0

1

0

3

0

 

K qrupu
23:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Feyenoord" (Niderland) - 0:0
23:00. "Volfsberq" (Avstriya) – MOİK (Moskva, Rusiya) - 1:1

 

1

MOİK (Moskva)

1

0

1

0

1

1

1

2

Volfsberq

1

0

1

0

1

1

1

3

Feyenoord

1

0

1

0

0

0

1

4

Dinamo (Zaqreb)

1

0

1

0

0

0

1


L qrupu
23:00. "Hoffenhaym" (Almaniya) - "Srvena Zvezda" (Serbiya) - 2:0
23:00. "Slovan" (Liberets, Çexiya) - "Gent" (Belçika) - 1:0

 

1

Hoffenhaym

1

1

0

0

2

0

3

2

Slovan

1

1

0

0

1

0

3

3

Gent

1

0

0

1

0

1

0

4

Srvena Zvezda

1

0

0

1

0

2

0

 

 





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah