Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatdı Yenilənib

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.

Newsport.az-ın məlumatına görə, 6-cı turda keçirilən 24 qarşılaşmadan sonra 1/16 finala yüksələn bütün komandalar bəlli olub.


Türkiyənin "Beşiktaş" klubu öz meydanında “Malmö” ilə qarşılaşıb və 0:1 hesabı ilə uduzaraq qrupda qalıb. Millimizin futbolçusu Riçard Almeydanın şərəfini qoruduğu "Astana" da səfərdə "Renn"ə 0:2 hesabı ilə məğlub olaraq qrupdan çıxa bilməyib. 

Son turda "Milan" isə "Olimpiakos"a uduzaraq (1:3) qrupu 3-cü pillədə tamamlayıb.


13 dekabr

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, 6-cı tur

G qrupu


H qrupu

21:55. "Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 1:0 

21:55. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Spartak" (Moskva, Rusiya) - 2:0

 

1.

Vilyarreal

6

2

4

0

12:5

10

2.

Rapid

6

3

1

2

6:9

10

3.

Rangers

6

1

3

2

8:8

6

4.

Spartak Moskva

6

1

2

3

8:12

5

21:55. "Latsio" (İtaliya) - "Ayntraxt" (Almaniya) - 1:2

21:55. "Marsel" (Fransa) - "Apollon" (Kipr) - 1:3

 

1.

Ayntraxt

6

6

0

0

17:5

18

2.

Latsio

6

3

0

3

9:11

9

3.

Apollon

6

2

1

3

10:10

7

4.

Marsel

6

0

1

5

6:16

1


İ qrupu

21:55. "Beşiktaş" (Türkiyə) - "Malmö" (İsveç) - 0:1

21:55. "Genk" (Belçika) - "Sarpsborq" (Norveç) - 4:0

 

1.

Genk

6

3

2

1

14:8

11

2.

Malmo

6

2

3

1

7:6

9

3.

Besiktas

6

2

1

3

9:11

7

4.

Sarpsborg 08

6

1

2

3

8:13

5


J qrupu

21:55. "Akhisar" (Türkiyə) - "Standard" (Belçika) - 0:0

21:55. "Sevilya" (İspaniya) - "Krasnodar" (Rusiya) - 3:0

 

1.

Sevilya

6

4

0

2

18:6

12

2.

Krasnodar

6

4

0

2

8:8

12

3.

Standart

6

3

1

2

7:9

10

4.

Akhisarspor

6

0

1

5

4:14

1


K qrupu

21:55. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Yablonets" (Çexiya) - 0:1

21:55. "Renn" (Fransa) - "Astana" (Qazaxıstan) - 2:0

1.

Dinamo K.

6

3

2

1

10:7

11

2.

Ren

6

3

0

3

7:8

9

3.

FC Astana

6

2

2

2

7:7

8

4.

Yablonec

6

1

2

3

6:8

5


L qrupu

21:55. "MOL Vidi" (Macarıstan) - "Çelsi" (İngiltərə) - 2:2

21:55. PAOK (Yunanıstan) - BATE (Belarus) - 1:3 
 

1.

Çelsi

6

5

1

0

12:3

16

2.

BATE

6

3

0

3

9:9

9

3.

MOL Vidi

6

2

1

3

5:7

7

4.

PAOK

6

1

0

5

5:12

3


A qrupu

00:00. AEK (Kipr) - "Bayer" (Almaniya) - 1:5

00:00. "Ludoqorets" (Bolqarıstan) - "Sürix" (İsveçrə) -  1:1

1.

Bayer Leverkuzen 

6

4

1

1

16:9

13

2.

Sürix

6

3

1

2

7:6

10

3.

AEK

6

1

2

3

6:12

5

4.

Ludoqorets

6

0

4

2

5:7

4


B qrupu

00:00. "Leypziq" (Almaniya) - "Rusenborq" (Norveç) -  1:1

00:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Zalsburq" (Avstriya) -  1:2

1.

Zalsburg 

6

6

0

0

17:6

18

2.

Seltik

6

3

0

3

6:8

9

3.

Leypsiq

6

2

1

3

9:8

7

4.

Rosenborq

6

0

1

5

4:14

1


C qrupu

00:00. "Kopenhagen" (Danimarka) - "Bordo" (Fransa) - 0:1

00:00. "Slaviya" (Çexiya) - "Zenit" (Rusiya) - 2:0
 

1.

Zenit

6

3

2

1

6:5

11

2.

Slaviya

6

3

1

2

4:3

10

3.

Bordo

6

2

1

3

6:6

7

4.

Kopenhagen

6

1

2

3

3:5

5


D qrupu

00:00. "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Fənərbaxça" (Türkiyə) -  1:0

00:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Anderlext" (Belçika) - 0:0

1.

Dinamo  Zagreb

6

4

2

0

11:3

14

2.

Fənərbaxça

6

2

2

2

7:7

8

3.

Spartak Trnava

6

2

1

3

4:7

7

4.

Anderlext

6

0

3

3

2:7

3


E qrupu

00:00. "Arsenal" (İngiltərə) - "Qarabağ" (Azərbaycan) - 1:0

00:00. "Sportinq" (Portuqaliya) - "Vorskla" (Ukrayna) - 3:0

1.

 

Arsenal

6

5

1

0

12:2

16

2.

Sportinq

6

4

1

1

13:3

13

3.

Vorskla Poltava

6

1

0

5

4:13

3

4.

Qarabağ

6

1

0

5

2:13

3

F qrupu

00:00. "Düdelanj" (Lüksemburq) - "Betis" (İspaniya) - 0:0

00:00. "Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Milan" (İtaliya) - 3:1
 

1.

Betis 

6

3

3

0

7:2

12

2.

Olimpiakos

6

3

1

2

11:6

10

3.

Milan

6

3

1

2

12:9

10

4.

Dudelanj

6

0

1

5

3:16

1

 





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah