Avropa Liqasında 24 oyun Yenilənir

Bu gün Avropa Liqasının qrup mərhələsində 5-ci turun oyunları keçiriləcək.

Newsport.az saytının məlumatına görə, 24 görüşdən sonra bəzi qruplarda 1/16 finala yüksələn komandalar müəyyənləşəcək.

Ölkəmizi turnirdə təmsil edən "Qarabağ" İspaniya səfərində "Sevilya"nın qonağı olacaq. Ağdam təmsilçisi mübarizəsini davam etdirmək üçün çətin səfərdə xal qazanmağa çalışacaq.



28 noyabr

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi


5-ci tur

A qrupu

00:00. “Düdelanj” (Lüksemburq) – APOEL (Kipr)

00:00. “Sevilya” (İspaniya) – “Qarabağ” (Azərbaycan)

 

1.

 

Sevilya

4

4

0

0

12:2

12

2.

APOEL

4

1

1

2

7:8

4

3.

Qarabağ

4

1

1

2

7:8

4

4.

Düdelanj

4

1

0

3

7:15

3




B qrupu

00:00. “Luqano” (İsveçrə) – “Kopenhagen” (Danimarka)

00:00. “Malmö” (İsveç) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna)

 

1.

Kopenhagen

4

1

3

0

4:3

6

2.

Dinamo

4

1

3

0

3:2

6

3.

Malmö

4

1

2

1

3:3

5

4.

Luqano

4

0

2

2

1:3

2



C qrupu

19:50. “Krasnodar” (Rusiya) – “Bazel” (İsveçrə)

19:50. “Trabzonspor” (Türkiyə) – “Xetafe” (İspaniya)

 

1.

Bazel

4

3

1

0

10:3

10

2.

Xetafe

4

2

0

2

4:4

6

3.

Krasnodar

4

2

0

2

6:8

6

4.

Trabzonspor

4

0

1

3

3:8

1



D qrupu

00:00. “Rusenborq” (Norveç) – LASK (Avstriya)

00:00. “Sportinq” (Portuqaliya) – PSV (Niderland)

 

1.

Sportinq

4

3

0

1

7:4

9

2.

LASK

4

2

1

1

6:3

7

3.

PSV

4

2

1

1

8:7

7

4.

Rusenborq

4

0

0

4

1:8

0




E qrupu

00:00. “Latsio” (İtaliya) – ÇFR (Ruminiya)

00:00. “Seltik” (Şotlandiya) – “Renn” (Fransa)

 

1.

Seltik

4

3

1

0

7:3

10

2.

ÇFR

4

3

0

1

4:3

9

3.

Latsio

4

1

0

3

5:7

3

4.

Renn

4

0

1

3

2:5

1



F qrupu

00:00. “Vitoriya” (Portuqaliya) – “Standard” (Belçika)

00:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Ayntraxt” (Almaniya)

 

1.

Arsenal

4

3

1

0

11:3

10

2.

Standard

4

2

0

2

5:7

6

3.

Ayntraxt

4

2

0

2

4:6

6

4.

Vitoriya

4

0

1

3

3:7

1




G qrupu

21:55. “Feyenoord” (Niderland) – “Reyncers” (Şotlandiya)

21:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Porto” (Portuqaliya)

 

1.

Yanq Boyz

4

2

1

1

6:4

7

2.

Reyncers

4

2

1

1

5:3

7

3.

Feyenoord

4

1

1

2

3:4

4

4.

Porto

4

1

1

2

3:6

4



H qrupu

21:55. “Ferentsvaroş” (Macarıstan) – “Espanyol” (İspaniya)

21:55. SSKA (Moskva, Rusiya) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan)

 

1.

Espanyol 

4

3

1

0

10:1

10

2.

Lüdoqorets

4

2

0

2

8:8

6

3.

Ferentsvaroş

4

1

2

1

2:4

5

4.

SSKA

4

0

1

3

1:8

1


İ qrupu

21:55. “Aleksandriya” (Ukrayna) – “Volfsburq” (Almaniya)

21:55. “Sent-Etyen” (Fransa) – “Gent” (Belçika)

 

1.

Gent

4

2

2

0

9:6

8

2.

Volfsburq

4

1

2

1

7:7

5

3.

Sent-Etyen

4

0

3

1

6:7

3

4.

Aleksandriya

4

0

3

1

5:7

3


J qrupu

21:55. “Volfsberq” (Avstriya) – “Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya)

21:55. “Başakşəhər” (Türkiyə) – “Roma” (İtaliya)

 

1.

Başakşəhər

4

2

1

1

5:5

7

2.

Borussiya

4

1

2

1

4:7

5

3.

Roma

4

1

2

1

7:4

5

4.

Volfsberq

4

1

1

2

5:5

4



K qrupu

21:55. “Braqa” (Portuqaliya) – “Vulverhempton” (İngiltərə)

21:55. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Slovan” (Bratislava, Slovakiya)

 

1.

Braqa

4

3

1

0

8:4

10

2.

Vulverhempton

4

3

0

1

4:2

9

3.

Slovan

4

1

1

2

7:7

4

4.

Beşiktaş

4

0

0

4

4:10

0


L qrupu

19:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə)

21:55. “AZ Alkmar” (Niderland) – “Partizan” (Serbiya)

 

1.

Mançester Yunayted

4

3

1

0

5:0

10

2.

AZ Alkmar

4

2

2

0

13:2

8

3.

Partizan

4

1

1

2

4:7

4

4.

Astana

4

0

0

4

1:14

0

 

 





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah