Daha 14 komanda 1/16 finalda Yenilənib

Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində 5-ci turun oyunları keçrilib.

Newsport.az-ın məlumatına görə, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ" İ qrupunda İsrailin "Makkabi" (Təl-Əviv) komandasını qəbul edib və bərabərə qalıb - 1:1. Bu, Ağdam təmsilçisinin qrup mərhələsində bu mövsüm ilk xalı olub.

Qrupunun digər matçında İspaniya "Vilyarreal"ı Türkiyədə "Sivasspor"un qonağı olub və 1:0 hesabı ilə qalib gəlib.

Keçirilən matçların nəticələrinə əsasən, Çexiyanın "Slaviya" və Almaniyanın "Bayer", Şotlandiyanın "Reyncers", Portuqaliyanın "Benfika" və "Braqa", İspaniyanın "Qranada" və "Vilyarreal", Niderlandın PSV, İtaliyanın "Milan", Fransanın "Lill", İngiltərənin "Tottenhem", Belçikanın "Antverpen", Xorvatiyanın "Dinamo" və Serbiyanın "Srvena Zvezda" komandaları sona 1 tur qalmış pley-offa adlayıblar.

İtaliyanın “Roma”, İngiltərənin “Arsenal”, “Lester” və Almaniyanın “Hoffenhaym” komandaları növbəti mərhələyə vəsiqəni əvvəlcədən təmin ediblər.



Avropa Liqası, 5-ci tur

3 dekabr

A qrupu

00:00. ÇFR (Rumıniya) - MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - 0:0
00:00. “Roma” (İtaliya) - “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 3:1

 

1.

Roma 

5

4

1

0

12:2

13

2.

Yanq Boyz

5

2

1

2

7:6

7

3.

ÇFR

5

1

2

2

3:8

5

4.

MOİK

5

0

2

3

0:6

2


B qrupu

00:00. “Molde” (Norveç) - “Dandolk” (İrlandiya) - 3:1
00:00. “Arsenal” (İngiltərə) - “Rapid” (Avstriya) - 4:1

 

1.

Arsenal 

5

5

0

0

16:3

15

2.

Molde

5

3

0

2

7:9

9

3.

Rapid

5

2

0

3

9:11

6

4.

Dandolk

5

0

0

5

6:15

0


C qrupu

00:00. “Nitsa” (Fransa) -“Bayer” (Leverkuzen, Almaniya) - 2:3
00:00. “Slaviya” (Praqa, Çexiya) - “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - 3:0

 

1.

Slaviya

5

4

0

1

11:6

12

2.

Bayer Leverkuzen

5

4

0

1

17:8

12

3.

Nitsa

5

1

0

4

8:15

3

4.

Hapoel

5

1

0

4

6:13

3


D qrupu

00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) - “Standard” (Belçika) - 3:2
00:00. “Benfika” (Portuqaliya) - “Lex” (Polşa) - 4:0

 

1.

Reyncers

5

3

2

0

11:7

11

2.

Benfika

5

3

2

0

16:7

11

3.

Lex

5

1

0

4

6:12

3

4.

Standard

5

1

0

4

5:12

3


E qrupu

00:00. “Qranada” (İspaniya) - PSV (Niderland) - 0:1
00:00. “Omoniya” (Kipr) - PAOK (Yunanıstan) - 2:1

 

1.

Qranada

5

3

1

1

6:3

10

2.

PSV

5

3

0

2

8:9

9

3.

PAOK

5

1

2

2

8:7

5

4.

Omoniya

5

1

1

3

5:8

4


F qrupu

00:00. AZ (Niderland) - “Napoli” (İtaliya) - 1:1
00:00. “Real Sosyedad” (İspaniya) - “Riyeka” (Xorvatiya) - 2:2

 

1.

Napoli

5

3

1

1

6:3

10

2.

Real Sosyedad

5

2

2

1

4:3

8

3.

AZ Alkmaar

5

2

2

1

6:3

8

4.

Riyeka

5

0

1

4

4:11

1


G qrupu

21:55. AEK (Yunanıstan) - “Braqa” (Portuqaliya) - 2:4
21:55. “Zarya” (Ukrayna) - “Lester” (İngiltərə) - 1:0

 

1

Lester

5

3

1

1

12

5

10

2

Braqa

5

3

1

1

12

10

10

3

Zarya

5

2

0

3

6

9

6

4

AEK

5

1

0

4

7

13

3


H qrupu

21:55. “Lill” (Fransa) - “Sparta” (Praqa, Çexiya) - 2:1
21:55. “Milan” (İtaliya) - “Seltik” (Şotlandiya) - 4:2

 

1

Lill

5

3

2

0

12

5

11

2

Milan

5

3

1

1

11

7

10

3

Sparta

5

2

0

3

10

11

6

4

Seltik

5

0

1

4

7

17

1


İ qrupu

21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) - “Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) - 1:1
21:55. “Sivasspor” (Türkiyə) - “Vilyarreal” (İspaniya) - 0:1

1

Vilyarreal

 

5

4

1

0

14

5

13

2

Makkabi (Tel-Əviv)

5

2

2

1

5

7

8

3

Sivasspor

5

2

0

3

9

10

6

4

Qarabağ

5

0

1

4

4

10

1



J qrupu

21:55. LASK (Avstriya) - “Tottenhem” (İngiltərə) - 3:3
00:00. “Antverpen” (Belçika) - “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - 3:1

 

1

Antverpen

5

4

0

1

8

3

12

2

Tottenhem

5

3

1

1

13

5

10

3

LASK

5

2

1

2

8

11

7

4

Ludoqorets

5

0

0

5

6

16

0



K qrupu

21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) - “Volfsberqer” (Avstriya) - 0:1
21:55. “Feyenoord” (Niderland) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - 0:2

 

1

Dinamo Zaqreb

5

3

2

0

6

0

11

2

Volfsberqer

5

2

1

2

6

6

7

3

Feyenoord

5

1

2

2

4

7

5

4

MOİK

5

0

3

2

2

5

3


L qrupu

21:55. “Gent” (Belçika) - “Slovan” (Liberec, Çexiya) - 1:2
21:55. “Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Hoffenhaym” (Almaniya) - 0:0

1

Hoffenhaym

5

4

1

0

13

1

13

2

Srvena Zvezda

5

3

1

1

9

4

10

3

Slovan

5

2

0

3

4

13

6

4

Gent

5

0

0

5

3

11

0

 

 





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah