Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində 2-ci turun oyunları keçirilib.
Newsport.az-ın məlumatına görə, turnirdəki yeganə təmsilçimiz “Qarabağ” İ qrupunda “Vilyarreal”ı qəbul edib və 1:3 hesabı ilə uduzub.
Qrupun digər görüşündə isə “Makkabi” “Sivasspor”un qonağı olub və 2:1 hesabı ilə qalib gəlib.
Aropa Liqasının qrup mərhələsi
2-ci tur
A qrupu
00:00. ÇFR (Rumınya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 1:1
00:00. “Roma” (İtaliya) – MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - 0:0
1
|
ÇFR
|
2
|
1
|
1
|
0
|
3
|
1
|
4
|
2
|
Roma
|
2
|
1
|
1
|
0
|
2
|
1
|
4
|
3
|
Yanq Boyz
|
2
|
0
|
1
|
1
|
2
|
3
|
1
|
4
|
MOİK
|
2
|
0
|
1
|
1
|
0
|
2
|
1
|
B qrupu
00:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Dandolk” (İrlandiya) - 3:0
00:00. “Molde” (Norveç) – “Rapid” (Avstriya) - 1:0
C qrupu
00:00. “Nitsa” (Fransa) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrael) - 1:0
00:00. “Slaviya” (Praqa, Çexiya) – “Bayer” (Leverkusen, Almaniya) - 1:0
D qrupu
00:00. “Benfika” (Portuqaliya) – “Standard” (Lyej, Belçika) - 3:0
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – Lex (Polşa) - 1:0
1
|
Benfika
|
2
|
2
|
0
|
0
|
7
|
2
|
6
|
2
|
Reyncers
|
2
|
2
|
0
|
0
|
3
|
0
|
6
|
3
|
Lex
|
2
|
0
|
0
|
2
|
2
|
5
|
0
|
4
|
Standard
|
2
|
0
|
0
|
2
|
0
|
5
|
0
|
E qrupu
00:00. “Qranada” (İspaniya) – PAOK (Yunanıstan) - 0:0
00:00. "Omoniya" (Kipr) - PSV (Niderland) - 1:2
F qrupu
00:00. “AZ” (Alkmaar, Niderland) - "Riyeka" (Xotvatiya) - 4:1
00:00. "Real Sosyedad" (İspaniya) - "Napoli" (İtaliya) - 0:1
G qrupu
21:55. AEK (Afina, Yunanıstan) - "Lester" (İngiltərə) - 1:2
21:55. "Zarya" (Ukrayna) - "Braqa" (Portuqaliya) - 1:2
H qrupu
21:55. “Milan” (İtaliya) – “Sparta” (Praqa, Çexiya) - 3:0
21:55. "Lill" (Fransa) - "Seltik" (Şotlandiya) - 2:2
İ qrupu
21:55. “Qarabağ” (AZƏRBAYCAN) – “Vilyarreal” (İspaniya) - 1:3
21:55. “Sivasspor” (Türkiyə) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrael) - 1:2
J qrupu
21:55. LASK (Avstriya) - "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - 4:3
21:55. "Antverpen" (Belçika) - "Tottenhem" (İngiltərə) - 1:0
K qrupu
21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) - "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - 0:0
21:55. "Feyenoord" (Niderland) - "Volfsberq" (Avstriya) - 1:4
L qrupu
21:55. "Srvena Zvezda" (Serbiya) - "Slovan" (Liberets, Çexiya) - 5:1
21:55. "Gent" (Belçika) - "Hoffenhaym" (Almaniya) - 1:4