Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində III turun oyunları keçirilib.
Newsport.az-ın məlumatına görə, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ" Kiprin APOEL klubunu qəbul edib. Matç 2:2 hesablı heç-heçə ilə başa çatıb.
Qrupun digər matçında "Sevilya" İspaniyada Lüksemburq "Düdelanj"ını 3:0 hesabı ilə üstələyib.
24 okryabr
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
3-cü tur
A qrupu
20:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) – APOEL (Kipr) - 2:2
23:00. “Sevilya” (İspaniya) – “Düdelanj” (Lüksemburq) - 3:0
1.
|
Sevilya
|
3
|
3
|
0
|
0
|
7:0
|
9
|
2.
|
Qarabağ
|
3
|
1
|
1
|
1
|
6:6
|
4
|
3.
|
Düdelanj
|
3
|
1
|
0
|
2
|
5:10
|
3
|
4.
|
APOEL
|
3
|
0
|
1
|
2
|
5:7
|
1
|
B qrupu
23:00. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Kopenhagen” (Danimarka) - 1:1
23:00. “Malmö” (İsveç) – “Luqano” (İsveçrə) - 2:1
1.
|
Kopenhagen
|
3
|
1
|
2
|
0
|
3:2
|
5
|
2.
|
Dinamo Kiyev
|
3
|
1
|
2
|
0
|
2:1
|
5
|
3.
|
Malmö
|
3
|
1
|
1
|
1
|
3:3
|
4
|
4.
|
Luqano
|
3
|
0
|
1
|
2
|
1:3
|
1
|
C qrupu
23:00. “Xetafe” (İspaniya) – “Bazel” (İsveçrə) - 0:1
23:00. “Trabzonspor” (Türkiyə) – “Krasnodar” (Rusiya) - 0:2
1.
|
Bazel
|
3
|
2
|
1
|
0
|
8:2
|
7
|
2.
|
Xetafe
|
3
|
2
|
0
|
1
|
3:2
|
6
|
3.
|
Krasnodar
|
3
|
1
|
0
|
2
|
3:7
|
3
|
4.
|
Trabzonspor
|
3
|
0
|
1
|
2
|
2:5
|
1
|
D qrupu
23:00. PSV (Niderland) – LASK (Avstriya) - 0:0
23:00. “Sportinq” (Portuqaliya) – “Rusenborq” (Norveç) - 1:0
1.
|
PSV
|
3
|
2
|
1
|
0
|
7:3
|
7
|
2.
|
Sportinq
|
3
|
2
|
0
|
1
|
5:4
|
6
|
3.
|
LASK
|
3
|
1
|
1
|
1
|
2:2
|
4
|
4.
|
Rosenborq
|
3
|
0
|
0
|
3
|
1:6
|
0
|
E qrupu
23:00. “Seltik” (Şotlandiya) – “Latsio” (İtaliya) - 2:1
23:00. “Renn” (Fransa) – ÇFR (Kluj, Ruminiya) - 0:1
1.
|
Seltik
|
3
|
2
|
1
|
0
|
5:2
|
7
|
2.
|
ÇFR
|
3
|
2
|
0
|
1
|
3:3
|
6
|
3.
|
Latsio
|
3
|
1
|
0
|
2
|
4:5
|
3
|
4.
|
Renn
|
3
|
0
|
1
|
2
|
2:4
|
1
|
F qrupu
23:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Vitoriya” (Portuqaliya) - 3:2
23:00. “Ayntraxt” (Almaniya) – “Standard” (Belçika) - 2:1
1.
|
Arsenal
|
3
|
3
|
0
|
0
|
10:2
|
9
|
2.
|
Ayntraxt Frankfurt
|
3
|
2
|
0
|
1
|
3:4
|
6
|
3.
|
Standard
|
3
|
1
|
0
|
2
|
3:6
|
3
|
4.
|
Vitoriya
|
3
|
0
|
0
|
3
|
2:6
|
0
|
G qrupu
20:55. “Porto” (Portuqaliya) – “Reyncers” (Şotlandiya) - 1:1
20:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Feyenoord” (Niderland) - 2:0
1.
|
Yanq Boyz
|
3
|
2
|
0
|
1
|
5:3
|
6
|
2.
|
Reyncers
|
3
|
1
|
1
|
1
|
3:3
|
4
|
3.
|
Porto
|
3
|
1
|
1
|
1
|
3:4
|
4
|
4.
|
Feyenoord
|
3
|
1
|
0
|
2
|
2:3
|
3
|
H qrupu
20:55. SSKA (Moskva, Rusiya) – “Ferentsvaroş” (Macarıstan) - 0:1
20:55. “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “Espanyol” (İspaniya) - 0:1
1.
|
Espanyol
|
3
|
2
|
1
|
0
|
4:1
|
7
|
2.
|
Ludoqorets
|
3
|
2
|
0
|
1
|
8:2
|
6
|
3.
|
Ferensvaroş
|
3
|
1
|
1
|
1
|
2:4
|
4
|
4.
|
SSKA
|
3
|
0
|
0
|
3
|
1:8
|
0
|
İ qrupu
20:55. “Gent” (Belçika) – “Volfsburq” (Almaniya) - 2:2
20:55. “Sent-Etyen” (Fransa) – “Aleksandriya” (Ukrayna) - 1:1
1.
|
Volfsburq
|
|
3
|
1
|
2
|
0
|
6:4
|
5
|
2.
|
Gent
|
|
3
|
1
|
2
|
0
|
6:5
|
5
|
3.
|
Aleksandriya
|
|
3
|
0
|
2
|
1
|
3:5
|
2
|
4.
|
Sent Etyen
|
|
3
|
0
|
2
|
1
|
4:5
|
2
|
J qrupu
20:55. “Başakşəhər” (Türkiyə) – “Volfsberq” (İsveçrə) - 1:0
20:55. “Roma” (İtaliya) – “Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya) - 1:1
1.
|
Roma
|
|
3
|
1
|
2
|
0
|
6:2
|
5
|
2.
|
Başakşəhər
|
|
3
|
1
|
1
|
1
|
2:5
|
4
|
3.
|
Volfsberger
|
|
3
|
1
|
1
|
1
|
5:2
|
4
|
4.
|
Borussiya Münhenqladbax
|
|
3
|
0
|
2
|
1
|
2:6
|
2
|
K qrupu
20:55. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Braqa” (Portuqaliya) - 1:2
20:55. “Slovan” (Bratislava, Slovakiya) – “Vulverhempton” (İngiltərə) - 1:2
1.
|
Braqa
|
|
3
|
2
|
1
|
0
|
5:3
|
7
|
2.
|
Vulverhempton
|
|
3
|
2
|
0
|
1
|
3:2
|
6
|
3.
|
Slovan Bratislava
|
|
3
|
1
|
1
|
1
|
7:6
|
4
|
4.
|
Beşiktaş
|
|
3
|
0
|
0
|
3
|
3:7
|
0
|
L qrupu
20:55. “AZ Alkmar” (Niderland) – “Astana” (Qazaxıstan) - 6:0
20:55. “Partizan” (Serbiya) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə) - 0:1
1.
|
Mançester Yunayted
|
|
3
|
2
|
1
|
0
|
2:0
|
7
|
2.
|
AZ Alkmaar
|
|
3
|
1
|
2
|
0
|
8:2
|
5
|
3.
|
Partizan
|
|
3
|
1
|
1
|
1
|
4:4
|
4
|
4.
|
Astana
|
|
3
|
0
|
0
|
3
|
1:9
|
0
|