AÇ-2020: Ukrayna və İspaniyadan darmadağın

Avro-2020-nin seçmə mərhələsində 3-cü tura start verilib.

Newsport.az-ın məlumatına görə, ilk oyun günündə 5 qrupda 12 matç keçirilib.


7 iyun

 

A qrupu

22:45. Çexiya – Bolqarıstan - 2:1
Qollar:
 İsa, 3 (0:1), Şik, 19 (1:1), 50 (2:1)

22:45. Monteneqro – Kosovo - 1:1
Qoollar:
  Raşiça, 25 (0:1), Muqosa, 69  (1:1)

1.

İngiltərə

2

2

0

0

10:1

6

2.

Çexiya

2

1

0

1

2:6

3

3.

Kosovo

2

0

2

0

2:2

2

4.

Bolqarıstan

3

0

2

1

3:4

2

5.

Monteneqro

3

0

2

1

3:7

2

 

B qrupu

22:45. Litva – Lüksemburq - 1:1
Qollar:
Rodrigez, 21 (0:1), Novikovas, 74 (1:1)

22:45. Ukrayna – Serbiya - 5:0
Qollar:
Çiqankov, 26, 28, Konoplyanka, 46, 74, Yeremçuk, 59

 

1.

Ukray

3

2

1

0

7:1

7

2.

Lüksemburq

3

1

1

1

4:4

4

3.

Portuqaliya

2

0

2

0

1:1

2

4.

Litva

2

0

1

1

2:3

1

5.

Serbiya

2

0

1

1

1:6

1


D qrupu

20:00. Gürcüstan - Cəbəllütariq - 3:0
Qollar: 
Giviliani, 30, Papunaşvili, 59, Arveladze, 76

22:45. Danimarka – İrlandiya - 1:1
Qollar:
 Hoyberq, 76 (1:0), Daffi, 85 (1:1)
 

1.

İrlandiya

3

2

1

0

3:1

7

2.

İsveçrə

2

1

1

0

5:3

4

3.

Gürcüstan

3

1

0

2

3:3

3

4.

Danimarka

2

0

2

0

4:4

2

5.

Cəbəllütariq

2

0

0

2

0:4

0



F qrupu

22:45. Farer adaları - İspaniya - 1:4
Qollar:
 Olsen, 30 - Ramos, 5, Navas, 19, Gestsson, 34-avtoqol, Qaya, 71


22:45. Norveç – Rumıniya - 2:2
Qollar
: Elyunusi, 56 (1:0), Odeqaard, 70 (2:0), Keseru, 77 (2:1), 90+2 (2:2)

22:45. İsveç - Malta - 3:0
Qollar: 
Quayson, 2, Klaesson, 50, İsak, 81

 

1.

İspaniya

3

3

0

0

8:2

9

2.

İsveç

3

2

1

0

8:4

7

3.

Rumıniya

3

1

1

1

7:5

4

4.

Malta

3

1

0

2

2:6

3

5.

Norveç

3

0

2

1

6:7

2

6.

Farer adaları

3

0

0

3

3:10

0


G qrupu

22:45. Avstriya – Sloveniya - 1:0
Qol:
 Burqstaller, 74

22:45. Makedoniya – Polşa - 0:1
Qol:
Pyatek, 47

22:45. Latviya – İsrail - 0:3
Qollar:
 Zahavi, 10, 59, 80

 

1.

Polşa

3

3

0

0

4:0

9

2.

İsrail

3

2

1

0

8:3

7

3.

Makedoniya

3

1

1

1

4:3

4

4.

Avstriya

3

1

0

2

3:5

3

5.

Sloveniya

3

0

2

1

2:3

2

6.

Latviya

3

0

0

3

1:8

0

 

 





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah