U-20 Azərbaycan çempionatında 7 çəkidə medalçılar müəyyənləşib

Fevralın 8-də Bakı İdman Sarayında güləş üzrə U-20 Azərbaycan çempionatına start verilib.

Newsport.az xəbər verir ki, ilk yarış günündə 55, 60, 63, 67, 72, 77 və 82 kq-da yer alan yunan-Roma güləşçiləri mübarizə aparıb. Nəticələrlə tanış olun:

55 kq
1/2 final: Ramal Nəzərli (Lənkəran) - Fərid Sadıxlı (UGİM-5) 3:6
1/2 final: Pərviz Dadaşov (ROİL) - Fəraim Mustafayev (ROİL) 4:6
Bürünc medal görüşü: İsgəndərov İsaməddin (Sumqayıt-Təhsil) - Ramal Nəzərli (Lənkəran) 2:5
Bürünc medal görüşü: Qasımlı Vədat (Beyləqan) - Pərviz Dadaşov (ROİL) 1:6
FİNAL: Fərid Sadıxlı (UGİM-5) - Fəraim Mustafayev (ROİL) 2:5

60 kq
1/2 final: Mərd Əlizadə (Sumqayıt-Təhsil) - Nihat Məmmədli (ROİL) 0:8
1/2 final: Rəhman Kərimov (ROİL) - Elmir Əliyev (Neftçi-Pəhləvan) 1:3
Bürünc medal görüşü: İbrahim İbrahimov (Gəncə) - Mərd Əlizadə (Sumqayıt-Təhsil) 8:0
Bürünc medal görüşü: Cavidan Məmmədov (Neftçi) - Rəhman Kərimov (ROİL) 3:4
FİNAL: Nihat Məmmədli (ROİL) - Elmir Əliyev (Neftçi-Pəhləvan) 7:2

63 kq
1/2 final: Ziya Babaşov (Cəlilabad-MOİK) - Faiq Səfərli (MOİK) 6:1
1/2 final: Fərid Baxışlı (Spartak) - Təvəkgül Həziyev (Sumqayıt-DİN) 6:16
Bürünc medal görüşü: Şamil Sultanəliyev (Zenit) - Faiq Səfərli (MOİK) 5:1
Bürünc medal görüşü: Məhəmməd Şükürzadə (MOİK) - Fərid Baxışlı (Spartak) 5:6
FİNAL: Ziya Babaşov (Cəlilabad-MOİK) - Təvəkgül Həziyev (Sumqayıt-DİN) 7:4

67 kq
1/2 final: Kənan Abdullazadə (Neftçi) - Füzuli Abbasov (Neftçi) 8:0
1/2 final: Fərid Xəlilov (Sumqayıt-DİN) - Tacir Atakişiyev (Şirvan) 8:0
Bürünc medal görüşü: İbrahim Balayev (Neftçi) - Füzuli Abbasov (Neftçi) 2:3
Bürünc medal görüşü: Elmir Sərxanov (FHN) - Tacir Atakişiyev (Şirvan) 1:3 (tuşe)
FİNAL: Kənan Abdullazadə (Neftçi) - Fərid Xəlilov (Sumqayıt-DİN) 6:1

72 kq
1/2 final: Urfan Həsənli (Neftçi) - Cavidan İsgəndərli (Qubadlı) 10:2
1/2 final: Davud Məmmədov (FHN) - Qurban Qurbanov (ROİL) 3:1
Bürünc medal görüşü: Tərlan Ağayev (Gənclik) - Cavidan İsgəndərli (Qubadlı) 0:4 (tuşe)
Bürünc medal görüşü: Ağaseyid Əlizadə (Abşeron) - Qurban Qurbanov (ROİL) 0:8
FİNAL: Urfan Həsənli (Neftçi) - Davud Məmmədov (FHN) 6:3

77 kq
1/2 final: Xasay Həsənli (Neftçi) - Həsən Əliyev (Mingəçevir) 8:0
1/2 final: Tural Bayramov (Sumqayıt-Təhsil) - Aqil Musayev (Lokomotiv) 0:9
Bürünc medal görüşü: İsi Şirinli (Sumqayıt-Təhsil) - Həsən Əliyev (Mingəçevir) 4:8
Bürünc medal görüşü: Sahil Məmmədli (Abşeron) - Tural Bayramov (Sumqayıt-Təhsil) 9:11
FİNAL: Xasay Həsənli (Neftçi) - Aqil Musayev (Lokomotiv) 3:1

82 kq
1/2 final: Rauf Əliyev (Mingəçevir) - Səid Axundzadə (Sumqayıt-Təhsil) 9:0
1/2 final: Əli Quliyev (UGİM-5) - Fərid Zeynalabdinov (ROİL) 1:6
Bürünc medal görüşü: İsmayıl Rzayev (MOİK) - Səid Axundzadə (Sumqayıt-Təhsil) 1:5
Bürünc medal görüşü: Enrik Talıbov (Qusar) - Əli Quliyev (UGİM-5) 3:5
FİNAL: Rauf Əliyev (Mingəçevir) - Fərid Zeynalabdinov (ROİL) 8:0





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah