Azərbaycan birinciliyinə yekun vuruldu

Cüdo üzrə yeniyetmələr arasında Azərbaycan birinciliyi başa çatıb.

Newsport.az-ın məlumatına görə, bu gün oğlanlar arasında -55 kq (61 nəfər), -73 kq (44 nəfər), +90 kq (24 nəfər), qızlar arasında isə -44 kq (7 nəfər), -57 kq (10 nəfər), +70 kq (5 nəfər) çəki dərəcələrində görüşlər keçirilib.

Üçüncü yarış gününün qalib və mükafatçılarının siyahısını təqdim edirik:

-44 kq
Qasımzadə Xumar – 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
İspəndiyarova Rəvanə – Mingəçevir şəhəri
Əliyeva Lalə – Səlyan rayonu
Baxşıyeva Sədaqət – 2 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

-55 kq
Nəcəfov Fikrət – 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Qarayev Fərid – Gəncə şəhəri
Oruczadə Şahin – 10 nömrəli Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Şərifov Xanəhməd – 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

-57 kq
Atazadə Telli – 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi, Sumqayıt şəhəri
Əliyeva Kəmalə – Gəncə şəhəri
Əliyeva Fatimə – 10 nömrəli Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Hüseynova Zəhra – Sumqayıt İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

+70 kq
Süleymanova Nigar – Neftçi İdman klubu
Hacıverdiyeva Firuzə – Neftçi İdman klubu
Əliyeva Səmayə – 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

-73 kq
Əliyev Süleyman – 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Hacızade Əli – 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Şamil Tuncay – 10 nömrəli Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Tarquliyev Nahid – Neftçi İdman Klubu

+90 kq
Əhmədov Ramazan – 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Sarıoğlu Zaur – Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Səmədli Rəsul – 2 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Ömərov İbrahimxəlil – Siyəzən-Neftçi klubu

Ümumi komanda hesabında 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi (Bakı şəhəri) birinci yer, “Neftçi” klubu ikinci yer, 1 nömrəli Təhsil Respublika İdman Mərkəzi (Sumqayıt) üçüncü yer tutub.

Xatırladaq ki, yeniyetmə cüdoçuların Azərbaycan birinciliyi üzrə yarışlarda ümumilikdə 514 idmançı (439 oğlan, 75 qız) medallar uğrunda mübarizə aparıb.





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah