Kiyev turnirində ilk gün: 7 güləşçimiz finala yüksəlib

Kiyevdə Ukraynanın görkəmli güləşçi və məşqçilərinin xatirəsinə həsr olunmuş sərbəst, yunan-Roma və qadın güləşi üzrə XXII beynəlxalq turnir keçirilir. 

Newsport.az-ın məlumatına görə, turnirdə sərbəst, yunan-Roma və qadın güləşi üzrə yığma komandamızın üzvləri iştirak edir. 37 komandanın iştirak etdiyi turnirin ilk yarış günündə 18 güləşçimiz xalça üzərinə çıxıb. 

Sərbəst güləş yarışlarında 3, qadın güləşi üzrə 1, yunan-Roma güləşi üzrə isə 3 idmançımız finala yüksəlib, 1 güləşçimiz bürünc medal görüşünə, 6 güləşçimiz isə təsəlliverici görüşlərə qatılacaq. Final görüşləri Bakı vaxtı ilə 24 fevral saat 20:00-da başlayacaq. 


Sərbəst güləş
57 kq 
FİNAL - Teymuraz Vanişvili (GEO) - Georgi Edişeraşvili 
Təsəlliverici görüş - Otari Qoqava (GEO) - Əfqan Xaşalov 
1/2 final - Joeh Rodriguez (USA) - Georgi Edişeraşvili 3:6
1/4 final - Georgi Edişeraşvili - Uladzislav Andreyeu (BLR) 10:0
1/8 final - Georgi Edişeraşvili - Əfqan Xaşalov 3:0
1/16 final 
Otari Qoqava (GEO) - Georgi Edişeraşvili 3:4
Əfqan Xaşalov - Andrei Berkeneu (BLR) 3:2

65 kq 
FİNAL - Maqomedmurad Qadjiyev (POL) - Hacı Əliyev 
1/2 final - Dzianis Maksimov (BLR) - Hacı Əliyev 5:7
1/4 final - Elbrus Çertkoev (SVK) - Hacı Əliyev 4:11
1/8 final - Roman Aşarin (HUN) - Hacı Əliyev 0:10
1/16 final - Heorhi Kaliyeu (BLR) - Hacı Əliyev 0:4 (rəqib xalçaya çıxmadığından texniki qələbə)

74 kq 
Təsəlliverici görüş - Hacımurad Ömərov - Andrius Mazeika (LTU) 
1/4 final - Dan Vallimont (USA) - Ruslan Dibirhacıyev 5*:5
1/8 final 
Ruslan Dibirhacıyev - Kirillos Binenmpaoum (GRE) 8:0
1/16 final 
Frank Çamizo (İTA) - Hacımurad Ömərov 6:4

86 kq 
Təsəlliverici görüş - Kənan Əliyev - Aleksandr Qostiyev 
1/8 final - Kamran Ghasempur (İRİ) - Aleksandr Qostiyev 5:3
1/16 final 
Məhəmmədhacı Xatiyev - Şamil Kudiamaqomedov (İTA) (güləşçimiz zədələndiyindən görüşü məğlub başa vurub)
Kamran Ghasempir (İRİ) - Kənan Əliyev 11:0
Axmed Aybuyev (FRA) - Aleksandr Qostiyev 1:5

97 kq 
FİNAL - Nurməhəmməd Hacıyev - Abrahah de Jesus Conyedo Ruano (İTA)
1/2 final - Nurməhəmməd Hacıyev - Duman Bultrikov (KAZ) 10:0
1/4 final - Aliaksandr Huştyn (BLR) - Nurməhəmməd Hacıyev 3:6
1/8 final - Blaize Cabell (USA) - Nurməhəmməd Hacıyev 0:10

Qadın güləşi
50 kq 
1/4 final - Anna Kukasiak (POL) - Türkan Nəsirova 13:3
1/8 final - Türkan Nəsirova - Nargiz İkramova (KAZ) 12:2

55 kq
1/8 final - Katarzyna Kravczyk (POL) - Solmaz Həşimzadə 10:2

65 kq 
FİNAL - Petra Olli (FİN) - İrina Netreba 
1/2 final - Gabriella Sleisz (HUN) - İrina Netreba 1:6
1/4 final - İrina Netreba - Mariya İlçişin (UKR) 10:6
1/8 final - Yuliya Lisovska (UKR) - İrina Netreba 1:5

Yunan-Roma güləşi 
55 kq 
FİNAL - Nugzari Tsurtsumia (GEO) - Eldəniz Əzizli 
1/2 final - Eldəniz Əzizli - Ramin Bastani Joojini (İRİ) 9:0
dairəvi sistem
1-ci görüş - Sergii Dziuba (UKR) - Eldəniz Əzizli 2:10
2-ci görüş - Eldəniz Əzizli - Nugzari Tsurtsumia (GEO) 10:2

63 kq 
FİNAL - Lenur Temirov (UKR) - Taleh Məmmədov 
1/2 final - Taleh Məmmədov - Slavik Qalstyan (ARM) 7:0
1/4 final - Dmitro Tsimbaliuk (UKR) - Taleh Məmmədov  1:7
1/8 final - Taleh Məmmədov - Dmitro Dobrov (UKR) 6:4

82 kq 
FİNAL - Zurabi Datunaşvili (GEO) - Rafiq Hüseynov 
Təsəlliverici görüş - Yevhen German (UKR) - Elvin Mürsəliyev 
1/2 final - Rafiq Hüseynov - Stanislav Şafarenko (BLR) 3:2
1/4 final 
Elvin Mürsəliyev - Zurabi Datunaşvili (GEO) 1:2
Rafiq Hüseynov - Radzik Kuliyeu (BLR) 1*:1
1/8 final 
Oleksandr Belotskiy (UKR) - Elvin Mürsəliyev 2:3
Artem Suroviahin (UKR) - Rafiq Hüseynov 1:4

97 kq 
Bürünc medal görüşü - Orxan Nuriyev 
Təsəlliverici görüş - Javid Hamzatau (BLR) - Türmən Eyyubov 
1/2 final - Orxan Nuriyev - Dmitri Timçenko (UKR) 2:5
1/4 final 
Ali Akbar Heydari (İRİ) - Orxan Nuriyev 0:1
Türmən Eyyubov - Dmitriy Timçenko (UKR) 1:4
1/8 final 
Orxan Nuriyev - Vaginak Minasyan (ARM) 5:3
Türmən Eyyubov - Calderon Lester (GUA) 8:0




Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah