Bu gün Avropa Liqasının qrup mərhələsinə yekun vurulub.
Newsport.az saytının məlumatına görə, bununla da 1/16 finala yüksələn bütün komandalar müəyyənləşib.
Son turda qrupdan çıxamaq şansını itirən təmsilçimiz "Qarabağ" Bakıda "Düdelanj"ı qəbul edib və bərabərə qalıb - 1:1.
Türkiyənin “Trabzonspor” klubu “Bazel”in, “Beşiktaş” “Vulverhempton”un, “Başakşəhər” isə “Borussiya”nın (Münhenqladbax) qonağı olub. “Trabzonspor” və “Beşiktaş”ın şansı qalmasa da, “Başakşəhər” qələbə qazanacağı halda, pley-off mərhələsinə yüksələcəkdi. İstanbul təmsilçisi bu oyunda əzmkar qələbə ilə pley-offa yüksəlib.
12 dekabr
UEFA Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
6-cı tur
A qrupu
21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) – “Düdelanj” (Lüksemburq) - 1:1
21:55. APOEL (Kipr) – “Sevilya” (İspaniya) - 1:0
1.
|
Sevilya
|
|
6
|
5
|
0
|
1
|
14:3
|
15
|
2.
|
APOEL
|
|
6
|
3
|
1
|
2
|
10:8
|
10
|
3.
|
Qarabağ
|
|
6
|
1
|
2
|
3
|
8:11
|
5
|
4.
|
Düdelanj
|
|
6
|
1
|
1
|
4
|
8:18
|
4
|
B qrupu
21:55. “Kopenhagen” (Danimarka) – “Malmö” (İsveç) - 0:1
21:55. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Luqano”(İsveçrə) - 1:1
1.
|
Malmö
|
|
6
|
3
|
2
|
1
|
8:6
|
11
|
2.
|
Kopenhagen
|
|
6
|
2
|
3
|
1
|
5:4
|
9
|
3.
|
Dinamo Kiyev
|
|
6
|
1
|
4
|
1
|
7:7
|
7
|
4.
|
Luqano
|
|
6
|
0
|
3
|
3
|
2:5
|
3
|
C qrupu
21:55. “Bazel” (İsveçrə) – “Trabzonspor” (Türkiyə) - 2:0
21:55. “Xetafe” (İspaniya) – “Krasnodar” (Rusiya) - 3:0
1.
|
Bazel
|
|
6
|
4
|
1
|
1
|
12:4
|
13
|
2.
|
Xetafe
|
|
6
|
4
|
0
|
2
|
8:4
|
12
|
3.
|
Krasnodar
|
|
6
|
3
|
0
|
3
|
7:11
|
9
|
4.
|
Trabzonspor
|
|
6
|
0
|
1
|
5
|
3:11
|
1
|
D qrupu
21:55. LASK (Avstriya) – “Sportinq” (Portuqaliya) - 3:0
21:55. PSV (Niderland) – “Rusenborq” (Norveç) - 1:1
1.
|
LASK
|
|
6
|
4
|
1
|
1
|
11:4
|
13
|
2.
|
Sportinq
|
|
6
|
4
|
0
|
2
|
11:7
|
12
|
3.
|
PSV
|
|
6
|
2
|
2
|
2
|
9:12
|
8
|
4.
|
Rusenborq
|
|
6
|
0
|
1
|
5
|
3:11
|
1
|
E qrupu
21:55. ÇFR (Ruminiya) – “Seltik” (Şotlandiya) - 2:0
21:55. “Renn” (Fransa) – “Latsio” (İtaliya) - 2:0
1.
|
Seltik
|
|
6
|
4
|
1
|
1
|
10:6
|
13
|
2.
|
ÇFR
|
|
6
|
4
|
0
|
2
|
6:4
|
12
|
3.
|
Latsio
|
|
6
|
2
|
0
|
4
|
6:9
|
6
|
4.
|
Renn
|
|
6
|
1
|
1
|
4
|
5:8
|
4
|
F qrupu
21:55. “Standard” (Belçika) – “Arsenal” (İngiltərə) - 2:2
21:55. “Ayntraxt” (Almaniya) – “Vitoriya” (Portuqaliya) - 2:3
1.
|
Arsenal
|
|
6
|
3
|
2
|
1
|
14:7
|
11
|
2.
|
Ayntraxt Frankfurt
|
|
6
|
3
|
0
|
3
|
8:10
|
9
|
3.
|
Standard
|
|
6
|
2
|
2
|
2
|
8:10
|
8
|
4.
|
Vitoriya
|
|
6
|
1
|
2
|
3
|
7:10
|
5
|
G qrupu
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 1:1
00:00. “Porto” (Portuqaliya) – “Feyenoord” (Niderland)- 3:2
1.
|
Portu
|
6
|
3
|
1
|
2
|
8:9
|
10
|
2.
|
Reyncers
|
6
|
2
|
3
|
1
|
8:6
|
9
|
3.
|
Yanq Boyz
|
6
|
2
|
2
|
2
|
8:7
|
8
|
4.
|
Feyenoord
|
6
|
1
|
2
|
3
|
7:9
|
5
|
H qrupu
00:00. “Espanyol” (İspaniya) – SSKA (Moskva, Rusiya) - 0:1
00:00. “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “Ferentsvaroş” (Macarıstan) - 1:1
1.
|
Espanyol
|
6
|
3
|
2
|
1
|
12:4
|
11
|
2.
|
Ludoqorets
|
6
|
2
|
2
|
2
|
10:10
|
8
|
3.
|
Ferentsvaroş
|
6
|
1
|
4
|
1
|
5:7
|
7
|
4.
|
SSKA
|
6
|
1
|
2
|
3
|
3:9
|
5
|
İ qrupu
00:00. “Volfsburq” (Almaniya) – “Sent-Etyen” (Fransa) - 1:0
00:00. “Gent” (Belçika) – “Aleksandriya” (Ukrayna) - 2:1
1.
|
Gent
|
6
|
3
|
3
|
0
|
11:7
|
12
|
2.
|
Volfsburq
|
6
|
3
|
2
|
1
|
9:7
|
11
|
3.
|
Sent-Etyen
|
6
|
0
|
4
|
2
|
6:8
|
4
|
4.
|
Aleksandriya
|
6
|
0
|
3
|
3
|
6:10
|
3
|
J qrupu
00:00. “Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) - 1:2
00:00. “Roma” (İtaliya) – “Volfsberq” (Avstriya) - 2:2
1.
|
Başakşəhər
|
6
|
3
|
1
|
2
|
7:9
|
10
|
2.
|
Roma
|
6
|
2
|
3
|
1
|
12:6
|
9
|
3.
|
Borussiya Münhenqladbax
|
6
|
2
|
2
|
2
|
6:9
|
8
|
4.
|
Volfsberqer
|
6
|
1
|
2
|
3
|
7:8
|
5
|
K qrupu
00:00. "Vulverhempton" (İngiltərə) - "Beşiktaş" (Türkiyə) - 4:0
00:00. "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) - "Braqa" (Portuqaliya) - 2:4
1.
|
Braga
|
6
|
4
|
2
|
0
|
15:9
|
14
|
2.
|
Volverhempton
|
6
|
4
|
1
|
1
|
11:5
|
13
|
3.
|
Slovan Bratislava
|
6
|
1
|
1
|
4
|
10:13
|
4
|
4.
|
Beşiktaş
|
6
|
1
|
0
|
5
|
6:15
|
3
|
L qrupu
00:00. “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – “AZ Alkmar” (Niderland) - 4:0
00:00. “Partizan” (Serbiya) – “Astana” (Qazaxıstan) - 4:1
1.
|
Mançester Yunayted
|
6
|
4
|
1
|
1
|
10:2
|
13
|
2.
|
AZ Alkmaar
|
6
|
2
|
3
|
1
|
15:8
|
9
|
3.
|
Partizan
|
6
|
2
|
2
|
2
|
10:10
|
8
|
4.
|
Astana
|
6
|
1
|
0
|
5
|
4:19
|
3
|