"Başakşəhər" və "Arsenal" məğlub oldu

Avropa Liqasında 5-ci tura yekun vurulub.

Newsport.az-ın məlumatına görə, keçirilən qarşılaşmaların yekunun yekununda daha 5 komanda adını 1/16 finala yazdırıb. Bunlar Kipr APOEL-i, Portuqaliya "Sportinq"i və Avstriya LASK-ı, Almaniya "Volfsburq"u, Belçika "Gent"i, Portuqaliya "Braqa"sı, İngiltərə "Vulverhempton"u və Hollandiya  "AZ Alkmaar"ıdır.

Bu turda Türkiyə təmsilçilərindən "Trabzonspor" "Hetafe"yə, "Başakşəhər" "Roma"ya uduzub. "Beşiktaş" isə "Slovan" üzərində qələbə qazanıb.





28 noyabr

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi


5-ci tur

A qrupu

00:00. “Sevilya” (İspaniya) – “Qarabağ” (Azərbaycan) - 2:0
Qollar: Brayan Gil, 61, Dabbur, 90+2
Baş hakim: Məhəmməd Əl-Hakim
Sevilya, "Ramon Sançes Pisxuan" stadionu

 

00:00. “Düdelanj” (Lüksemburq) – APOEL (Kipr) - 0:2
Qollar: Matiç, 12-pen, Merkis, 43

1.

Sevilya

5

5

0

0

14:2

15

2.

APOEL

5

2

1

2

9:8

7

3.

Qarabağ

5

1

1

3

7:10

4

4.

Düdelanj

5

1

0

4

7:17

3



B qrupu

00:00. “Luqano” (İsveçrə) – “Kopenhagen” (Danimarka) - 0:1 

00:00. “Malmö” (İsveç) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 4:3 

 

1.

Kopenhagen

5

2

3

0

5:3

9

2.

Malmö

5

2

2

1

7:6

8

3.

Dinamo Kiyev

5

1

3

1

6:6

6

4.

Luqano

5

0

2

3

1:4

2


C qrupu

19:50. “Krasnodar” (Rusiya) – “Bazel” (İsveçrə) - 1:0 

19:50. “Trabzonspor” (Türkiyə) – “Xetafe” (İspaniya) - 0:1 

 

1.

Bazel

 

5

3

1

1

10:4

10

2.

Xetafe

 

5

3

0

2

5:4

9

3.

Krasnodar

 

5

3

0

2

7:8

9

4.

Trabzonspor

 

5

0

1

4

3:9

1


D qrupu

00:00. “Rusenborq” (Norveç) – LASK (Avstriya) - 1:2 

00:00. “Sportinq” (Portuqaliya) – PSV (Niderland) - 4:0 

 

1.

Sportinq

5

4

0

1

11:4

12

2.

LASK

5

3

1

1

8:4

10

3.

PSV

5

2

1

2

8:11

7

4.

Rosenborq

5

0

0

5

2:10

0


E qrupu

00:00. “Latsio” (İtaliya) – ÇFR (Ruminiya) - 1:0 

00:00. “Seltik” (Şotlandiya) – “Renn” (Fransa) - 3:1 

 

1.

Seltik

5

4

1

0

10:4

13

2.

ÇFR

5

3

0

2

4:4

9

3.

Latsio

5

2

0

3

6:7

6

4.

Renn

5

0

1

4

3:8

1


F qrupu

00:00. “Vitoriya” (Portuqaliya) – “Standard” (Belçika) - 1:1 

00:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Ayntraxt” (Almaniya) - 1:2 

 

1.

Arsenal

5

3

1

1

12:5

10

      

2.

Ayntraxt

5

3

0

2

6:7

9

      

3.

Standard

5

2

1

2

6:8

7

      

4.

Vitoriya

5

0

2

3

4:8

2

 



G qrupu

21:55. “Feyenoord” (Niderland) – “Reyncers” (Şotlandiya) - 2:2

21:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Porto” (Portuqaliya) - 1:2 

1.

Reyncers

 

5

2

2

1

7:5

8

2.

Portu

 

5

2

1

2

5:7

7

3.

Yanq Boyz

 

5

2

1

2

7:6

7

4.

Feyenoord

 

5

1

2

2

5:6

5



H qrupu

21:55. “Ferentsvaroş” (Macarıstan) – “Espanyol” (İspaniya) - 2:2 

21:55. SSKA (Moskva, Rusiya) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - 1:1 

 

1.

Espanyol

 

5

3

2

0

12:3

11

2.

Ludoqorets

 

5

2

1

2

9:9

7

3.

Ferentsvaroş

 

5

1

3

1

4:6

6

4.

SSKA Moskva

 

5

0

2

3

2:9

2


İ qrupu

21:55. “Aleksandriya” (Ukrayna) – “Volfsburq” (Almaniya) - 0:1 

21:55. “Sent-Etyen” (Fransa) – “Gent” (Belçika) - 0:0 

 

1.

Gent

 

5

2

3

0

9:6

9

2.

Volfsburq

 

5

2

2

1

8:7

8

3.

Sent-Etyen

 

5

0

4

1

6:7

4

4.

Aleksandriya

 

5

0

3

2

5:8

3



J qrupu

21:55. “Volfsberq” (Avstriya) – “Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya) - 0:1 

21:55. “Başakşəhər” (Türkiyə) – “Roma” (İtaliya) - 0:3 

 

1.

Borussiya Münhenqladbax

 

5

2

2

1

5:7

8

2.

 Roma

 

5

2

2

1

10:4

8

3.

Başakşəhər

 

5

2

1

2

5:8

7

4.

Volfsberqer

 

5

1

1

3

5:6

4



K qrupu

21:55. “Braqa” (Portuqaliya) – “Vulverhempton” (İngiltərə) - 3:3

21:55. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Slovan” (Bratislava, Slovakiya) - 2:1

 

1.

Braqa

 

5

3

2

0

11:7

11

2.

Volverhempton

 

5

3

1

1

7:5

10

3.

Slovan Bratislava

 

5

1

1

3

8:9

4

4.

Beşiktaş

 

5

1

0

4

6:11

3


L qrupu

19:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə) - 2:1

21:55. “AZ Alkmar” (Niderland) – “Partizan” (Serbiya) - 2:2 

 

1.

Mançester Yunayted

 

5

3

1

1

6:2

10

2.

AZ Alkmaar

 

5

2

3

0

15:4

9

3.

Partizan

 

5

1

2

2

6:9

5

4.

Astana

 

5

1

0

4

3:15

3

 

 





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah