Avropa Liqasında 5 komanda 1/16 finalda Yenilənib

Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində IV turun oyunları keçirilib.

 

Newsport.az-ın məlumatına görə, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ" Kiprdə APOEL-1:2 hesabı ilə uduzub. A qrupunun digər matçında lider "Sevilya" Lüksemburqda "Düdelanj"a qalib gəlib - 5:2.

 

"Espanyol", "Sevilya", "Mançester Yunayted", "Bazel" və "Seltik" klubları 1/16 finala vəsiqə qazanıb.

 

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, IV tur

7 noyabr

 

A qrupu

APOEL (Kipr) - "Qarabağ" (Azərbaycan) - 2:1

"Düdelanj" (Lüksemburq) - "Sevilya" (İspaniya) - 2:5

        

B qrupu

"Kopenhagen" (Danimarka) - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - 1:1

"Luqano" (İsveçrə) - "Malmö" (İsveç) - 0:0

   

C qrupu

"Bazel" (İsveçrə) - "Xetafe" (İspaniya) - 2:1

"Krasnodar" (Rusiya) - "Trabzonspor" (Türkiyə) - 3:1

        

D qrupu

"Rusenborq" (Norveç) - "Sportinq" (Portuqaliya) - 0:2

LASK (Avstriya) - PSV (Hollandiya) - 4:1

        

E qrupu

"Latsio" (İtaliya) - "Seltik" (Şotlandiya) - 1:2

ÇFR (Rumıniya) - "Renn" (Fransa) - 1:0

   

F qrupu

"Standard" (Belçika) - "Ayntraxt" (Frankfurt, Almaniya) - 2:1

"Vitoriya Qimaraynş" (Portuqaliya) - "Arsenal" (İngiltərə) - 1:1

        

G qrupu

"Feyenoord" (Hollandiya) - "Yanq Boyz" (İsveçrə) - 1:1

"Reyncers" (Şotlandiya) - "Portu" (Portuqaliya) - 2:0

        

H qrupu

"Espanyol" (Espanyol) - Ludoqorets" (Bolqarıstan) - 6:0

"Ferentsvaroş" (Macarıstan) - ÇSKA (Moskva, Rusiya) - 0:0

        

I qrupu

"Volfsburq" (Almaniya) - "Gent" (Belçika) - 1:3

"Oleksandriya" (Ukrayna) - "Sent-Etyen" (Fransa) - 2:2

        

J qrupu

"Borussiya" (Münhenqladbax, Almaniya) - "Roma" (İtaliya) - 2:1

"Volfsberq" (Avstriya) - "Başakşəhər" (Türkiyə) - 0:3

        

K qrupu

"Braqa" (Portuqaliya) - "Beşiktaş" (Türkiyə) - 3:1

"Vulverhempton" (İngiltərə) - "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) - 1:0

       

L qrupu

"Astana" (Qazaxıstan) - "Alkmaar" (Hollandiya) - 0:5

"Mançester Yunayted" (İngiltərə) - "Partizan" (Serbiya) - 3:0

   





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah