"Düdelanj" APOEL-ə qalib gəldi, Türkiyə klubları uduzdu

Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinə start verilib.

Newsport.az xəbər verir ki, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ" İspaniyanın "Sevilya" klubunu qəbul edib və 0:3 hesabı ilə uduzub. A qrupunun digər oyununda Lüksemburq "Düdelanj"ı Kiprin APOEL klubunu səfərdə məğlub edib - 4:3.

Türkiyə təmsilçilərindən “Trabzonspor” “Xetafe”yə (0:1) “Beşiktaş” “Slovan”a (2:4) “Başakşəhər” isə “Roma”ya (0:4) məğlub olub.

A qrupu

20:55. APOEL (Kipr) – “Düdelanj” (Lüksemburq) - 3:4
20:55 “Qarabağ” (Azərbaycan) – “Sevilya” (İspaniya) - 0:3


B qrupu

20:55. “Kopenhagen” (Danimarka) – “Luqano” (İsveçrə) - 1:0
20:55. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Malmö” (İsveç) - 1:0


C qrupu

20:55. “Bazel” (İsveçrə) – “Krasnodar” (Rusiya) - 5:0
20:55. “Xetafe” (İspaniya) – “Trabzonspor” (Türkiyə) - 1:0


D qrupu

20:55. LASK (İsveçrə) – “Rusenborq” (Norveç) - 1:0 
20:55. PSV (Hollandiya) – “Sportinq” (Portuqaliya) - 3:2
 

E qrupu

20:55. ÇFR (Kluj, Ruminiya) – “Latsio” (İtaliya) - 2:1
20:55. “Renn” (Fransa) – “Seltik” (Şotlandiya) - 1:1


F qrupu

20:55. “Standard” (Belçika) – “Vitoriya” (Portuqaliya) - 2:0
20:55. “Ayntraxt” (Almaniya) – “Arsenal” (İngiltərə) - 0:3


G qrupu

23:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Feyenoord” (Hollandiya) - 1:0 
23:00. “Porto” (Portuqaliya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 2:1
 

H qrupu

23:00. “Espanyol” (İspaniya) – “Ferentsvaroş” (Macarıstan) - 1:1 
23:00. “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – SSKA (Moskva, Rusiya) - 5:1 


İ qrupu

23:00. “Volfsburq” (Almaniya) – “Aleksandriya” (Ukrayna) - 3:1
23:00. “Gent” (Belçika) – “Sent-Etyen” (Fransa) - 3:2
 

J qrupu

23:00. “Borussiya”  (Mönxenqladbax, Almaniya) – “Volfsberq” (Avstriya) - 0:4
23:00. “Roma” (İtaliya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) - 4:0


K qrupu

23:00. “Vulverhempton” (İngiltərə) – “Braqa” (Portuqaliya) - 0:1
23:00. “Slovan” (Bratislava, Slovakiya) – “Beşiktaş” (Türkiyə) - 4:2


L qrupu

23:00. “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – “Astana” (Qazaxıstan) - 1:0 
23:00. “Partizan” (Serbiya) – “AZ Alkmar” (Hollandiya) - 2:2





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah