Avropa Liqası: II təsnifat mərhələsinə yekun vuruldu

Avropa Liqasında 2-ci təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.

Newsport.az-ın məlumatına görə, artıq növbəti mərhələyə adlayan bütün klublar bəlli olub. Azərbaycan təmsilçilərini ilk mərhələdə mübarizədən kənarlaşdıran klubların aqibəti müəyyənləşib. Yalnız "Qəbələ"ni mübarizədən kənarlaşdıran Lüksemburqun "Proqres" klubu növbəti mərhələyə yüksəlib. 

"Neftçi"ni mübarizədən kənar qoyan "Uypeşt" "Sevilya", "Keşlə"ni mübarizədən kənarlaşdıran "Baltsan" isə "Slovan" səddində ilişib.   

Qeydə alınan nəticələri təqdim edirik:

 

 

2 avqust

 

Avropa Liqası

2-ci təsnifat mərhələsi


19:00. "Alaşkert" (Ermənistan) - "Sutyeska" (Çernoqoriya) - 0:0 
İlk oyun- 1:0

19:00. "Laçi" (Albaniya) - "Molde" (Norveç) - 0:2
İlk oyun - 0:3

19:30. AEK (Kipr) - "Dandalk" (İrlandiya) - 4:0
İlk oyun - 0:0

19:30. "Trençin" (Slovakiya) - "Qurnik" (Polşa) - 4:1 
İlk oyun - 1:0

20:00. "Dinamo" (Minsk, Belarus) - "Dunayska Streda" (Slovakiya) - 4:1 
İlk oyun - 3:1

20:00. "Flora" (Estoniya) - APOEL (Kipr) - 2:0
İlk oyun - 0:5

20:00. "Slaviya" (Bolqarıstan) - "Hayduk" (Xorvatiya) - 2:3 
İlk oyun -  0:1

20:00. "Trakai" (Litva) - "Partizan" (Serbiya)  - 1:1
İlk oyun - 0:1

20:00. "Valletta" (Malta) - "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina)  - 1:2
İlk oyun - 1:1

20:30. "Haken" (İsveç) - "Leyptsiq" (Almaniya) - 1:1
İlk oyun - 0:4

20:30. "Lillestrom" (Norveç) - LASK (Avstriya) - 1:2
İlk oyun - 0:4

21:00. AİK (İsveç) - "Nordsyelland" (Danimarka) - 0:1
İlk oyun - 0:1

21:00. "Admira Vakker" (Avstriya) - ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) - 1:3
İlk oyun - 0:3

21:00. "Apollon" (Kipr) - "Jelezniçar" (Bosniya və Herseqovina) - 3:1 
İlk oyun - 2:1

21:00. "Proqres" (Lüksemburq) - "Honved" (Macarıstan) - 2:0
İlk oyun - 0:1

21:00. "Vaduts" (Lixtenşteyn) - "Jalgiris" (Litva) - 1:1
İlk oyun - 0:1

21:00. "Linkoln" (Cəbəllütariq) - TNS (Uels) - 1:1 
İlk oyun -1:2

21:00. "Mariupol" (Ukrayna) - "Yurqorden" (İsveç) - 2:1
İlk oyun -  1:1

21:00. "Sparta" (Çexiya) - "Spartak" (Serbiya) - 2:1
İlk oyun - 0:2

21:15. "Atromitos" (Yunanıstan) - "Dinamo" (Brest, Belarus) - 1:1
İLk oyun - 3:4

21:30. "Slovan" (Slovakiya) - "Baltsan" (Malta) - 3:1
İlk oyun - 1:2

22:00. "Asteras" (Yunanıstan) - "Hibernian" (Şotlandiya) - 1:1
İlk oyun - 2:3

22:00. "Beşiktaş" (Türkiyə) - "B36 Torshavn" (Farer adaları)  - 6:0
İlk oyun - 2:0

22:00. "Kopenhagen" (Danimarka) - "Styarnan" (İslandiya) -5:0
İlk oyun - 2:0

22:00. "Vikinqur" (Farer adaları) - "Torpedo" (Kutaisi, Gürcüstan) -0:4
İlk oyun - 0:3

22:00. "Vitess" (Hollandiya) - "Vitorul" (Rumıniya) 3:1
İlk oyun - 2:2

22:15. "Sarayevo" (Bosniya və Herseqovina) - "Atalanta" (İtaliya) -0:8
İlk oyun - 2:2

22:15. "Maribor" (Sloveniya) - "Çixura" (Gürcüstan) 2:0
İlk oyun: 0:0

22:30. "Domjale" (Sloveniya) - "Ufa" (Rusiya) -1:1
İlk oyun - 0:0

22:30. "Styaua" (Rumıniya) - "Rudar" (Sloveniya) - 4:0
İlk oyun -  2:0

22:45. "Alkmaar" (Hollandiya) - "Kayrat" (Qazaxıstan) - 2:1
İlk oyun - 0:2

22:45. "Bordo" (Fransa) - "Ventspils" (Latviya) - 2:1
İlk oyun - 1:0

22:45. "Bernli" (İngiltərə) - "Aberdin" (Şotlandiya) - 3:1
İlk oyun - 1:1

22:45. "Drita" (Kosovo) - "Düdelanj" (Lüksemburq) - 1:1
İlk oyun - 1:2

22:45. "La Fiorita" (San Marino) - "Spartak" (Latviya) - 0:3
İlk oyun - 0:6

22:45. "Lex" (Polşa) - "Şaxtyor" (Belarus) - 3:1
İlk oyun - 1:1

22:45. "Reyncers" (Şotlandiya) - "Osiyek" (Xorvatiya)  - 1:1
İlk oyun - 1:0

22:45. "Sarpsborq" (İsveç) - "Senkt-Qallen" (İsveçrə) -1:0
İlk oyun -  1:2

23:00. "Kruzeyders" (Şimali İrlandiya) - "Olimpiya" (Sloveniya)  - 1:1
İlk oyun - 1:5

23:00. "Radniçki" (Serbiya) - "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) -2:2
İlk oyun - 0:2

23:00. "Riu Ave" (Portuqaliya) - "Yagelloniya" (Polşa) -4:4
İlk oyun - 0:1

23:00. "Uypeşt" (Macarıstan) - "Sevilya" (İspaniya) 1:3
İlk oyun - 0:4

23:00. "Hafnarfyordur" (İslandiya) - "Hapoel" (Hayfa, İsrail) - 0:1
İlk oyun - 1:1

00:00. "Valyur" (İslandiya) - "Santa Koloma" (Andorra) - 3:0
İlk oyun - 0:1





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah