Avropa Liqasında günün nəticələri

Avropa Liqasında 2-ci təsnifat mərhələsinə start verilib.

Newsport.az
-ın məlumatına görə, mərhələnin bütün ilk oyunları eyni gündə keçirilib.

"Qəbələ"ni ilk təsnifat mərhələsində mübarizədən uzaqlaşdıran "Proqres" (Lüksemburq) Macarıstanın "Honved" klubu ilə qarşılaşıb və səfərdə 0:1 hesabı ilə uduzub.

"Neftçi"ni ilk mərhələdəcə təslim edən "Uypeşt" (Macarıstan) İspaniyada "Sevilya"nın qonağı olub. Matç ispanların 4:0 hesablı qələbəsi ilə bitib. 
 

 

"Keşlə"nin mərhələ adlamasına imkan verməyən Malta "Baltsan"ı isə Slovakiyanın "Slovan" klubunu 2:1 hesabı ilə üstələyib. 



26 iyul

Avropa Liqası

2-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları


“Ufa” (Rusiya) - “Domjale” (Sloveniya) 0:0

 

“Ventspils” (Latviya) - “Bordo” (Fransa) 0:1

“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Alkmaar” (Hollandiya) 2:0

“Tobol” (Qazaxıstan) - “Pünik” (Ermənistan) 2:1

“Vitorul” (Rumıniya) - “Vitess” (Hollandiya) 2:2

“Spartaks” (Latviya) - “La Fiorita” (San-Marino) 6:0

“Rudar” (Sloveniya) - “Styaua” (Rumıniya) 0:2

“Torpedo” (Kutaisi, Gürcüstan) - “Vikinqur” (Farer adaları) 3:0

“Leyptsiq” (Almaniya) - “Haken” (İsveç) 4:0

“Baltsan” (Malta) - “Slovan” (Slovakiya) 2:1

“Hapoel” (Hayfa, İsrail) - “Hafnarfyordur” (İslandiya) 1:1

“Çixura” (Gürcüstan) - “Maribor” (Sloveniya)  0:0

“Düdelanj” (Lüksemburq) – “Drita” (Kosovo) 2:1

APOEL (Kipr) - “Flora” (Estoniya) 5:0

“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) - “Valletta” (Malta) 1:1

“Jalgiris” (Litva) - “Vaduts” (Lixtenşteyn) 1:0

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Radniçki”  (Serbiya) 2:0

“Molde” (Norveç) - “Laçi” (Albaniya) 3:0

“Honved” (Macarıstan) - “Proqres” (Lüksemburq) 1:0

MOİK (Bolqarıstan) - “Admira Vaker” (Avstriya) 3:0

“Yurqarden” (İsveç) - “Mariupol” (Ukrayna) 1:1

“Yagelloniya” (Polşa) - “Rio Ave” (Portuqaliya) 1:0

“Şaxtyor” (Belarus) - “Lex” (Polşa) 1:1

“Dinamo” (Brest, Belarus) - “Atromitos” (Yunanıstan) 4:3

“Nordsyelland” (Danimarka) - AİK (İsveç) 1:0

LASK (Avstriya) - “Lillestrom” (Norveç) 4:0

“B36 Torshavn” (Farer adaları) - “Beşiktaş” (Türkiyə) 0:2

“Genk” (Belçika) - “Fola” (Lüksemburq) 5:0

“Hayduk” (Xorvatiya) - “Slaviya” (Bolqarıstan) 1:0

“Qurnik” (Polşa) - “Trençin” (Slovakiya) 0:1

“Olimpiya” (Sloveniya) - “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) 5:1

TNS (Uels) - “Linkoln” (Cəbəllütariq) 2:1

“Sutyeska” (Monteneqro) - “Alaşkert” (Ermənistan) 0:1

“FK Santa Koloma” (Andorra) - “Valyur” (İslandiya) 1:0

“Sent-Qallen” (İsveçrə) - “Sarpsborq” (İsveç) 2:1

“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - “Apollon” (Kipr) 1:2

“Partizan” (Serbiya) - “Trakai” (Litva) 1:0

“Atalanta” (İtaliya) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) 2:2

“Aberdin” (Şotlandiya) - “Bernli” (İngiltərə) 1:1

“Dandalk” (İrlandiya) - AEK (Kipr) 0:0

“Hibernian” (Şotlandiya) - “Asteras” (Yunanıstan) 3:2

“Osiyek” (Xorvatiya) - “Reyncers” (Şotlandiya) 0:1

“Spartak” (Serbiya) - “Sparta” (Çexiya) 2:0

“Dunayska Ştreda” (Slovakiya) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) 1:3

“Styarnan” (İslandiya) - “Kopenhagen” (Danimarka) 0:2

“Sevilya” (İspaniya) - “Uypeşt” (Macarıstan) 4:0





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah