Avropa Liqası: III təsnifat mərhələsinin püşkü atıldı

Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinin Əsas yolunun püşkü atılıb.

Newsport.az-ın məlumatına görə, mərasimdə 91 komandanın mümkün rəqibi bəlli olub.

2-ci raundun 37 cütü, mübarizəyə birbaşa qatılacaq 13 klub, həmçinin Çempionlar Liqasının Liqa yolunun II təsnifat mərhələsinin iki cütlüyü püşkə qatılıb. Onlar 3-cü raundun 26 cütünü təşkil edib.

Qeyd edək ki, III təsnifat mərhələsinin oyunları avqustun 9-da və 16-da keçiriləcək. Bu turnirdə mübarizə aparan Azərbaycan klubları mübarizəni dayandırıb. "Keşlə”, "Qəbələ” və "Neftçi” artıq 1-ci raundda çıxışını başa vurub.

Avropa Liqası

III təsnifat mərhələsi

Əsas yol

"Tobol” (Qazaxıstan) - "Pünik” (Ermənistan) cütünün qalibi - "Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - "Radniçki” (Serbiya) cütünün qalibi

"Zarya” (Ukrayna) - "Braqa” (Portuqaliya)

"Hibernian” (Şotlandiya) - "Asteras” (Yunanıstan) cütünün qalibi - "Molde” (Norveç) - "Laçi” (Albaniya) cütünün qalibi

"Yurqarden” (İsveç) - "Mariupol” (Ukrayna) cütünün qalibi - "Ventspils” (Latviya) - "Bordo” (Fransa) cütünün qalibi

"Dunayska Streda” (Slovakiya) - "Dinamo” (Minsk, Belarus) cütünün qalibi - "Zenit” (Rusiya)

"Hapoel” (Hayfa, İsrail) - "Hafnarfyordur” (İslandiya) cütünün qalibi - "Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) - "Atalanta” (İtaliya) cütünün qalibi

"Hayduk” (Xorvatiya) - "Slaviya” (Bolqarıstan) cütünün qalibi - "Rudar” (Sloveniya) - "Styaua” (Rumıniya) cütünün qalibi

MOİK (Bolqarıstan) - "Admira Vaker” (Avstriya) cütünün qalibi - "Styarnan” (İslandiya) - "Kopenhagen” (Danimarka) cütünün qalibi

"Ayaks” (Hollandiya) – "Şturm” (Avstriya) cütünün məğlubu - "Dandalk” (İrlandiya) - AEK (Kipr) cütünün qalibi

"Genk” (Belçika) - "Fola” (Lüksemburq) cütünün qalibi - "Şaxtyor” (Belarus) - "Lex” (Polşa) cütünün qalibi

"Sevilya” (İspaniya) - "Uypeşt” (Macarıstan) cütünün qalibi - "Jalgiris” (Litva) - "Vaduts” (Lixtenşteyn) cütünün qalibi

"Olimpiakos” (Yunanıstan) - "Lütsern” (İsveçrə) 

"Sent-Qallen” (İsveçrə) - "Sarpsborq” (İsveç) cütünün qalibi - "Riyeka” (Xorvatiya)

"Vitorul” (Rumıniya) - "Vitess” (Hollandiya) cütünün qalibi - PAOK (Yunanıstan) – "Bazel” (İsveçrə) cütünün məğlubu

"Siqma” (Çexiya) - "Kayrat” (Qazaxıstan) - "Alkmaar” (Hollandiya) cütünün qalibi

"Osiyek” (Xorvatiya) - "Reyncers” (Şotlandiya) cütünün qalibi - "Çixura” (Gürcüstan) - "Maribor” (Sloveniya) cütünün qalibi

"Başakşəhər” (Türkiyə) - "Aberdin” (Şotlandiya) - "Bernli” (İngiltərə) cütünün qalibi

"Nordsyelland” (Danimarka) - AİK (İsveç) cütünün qalibi - "Partizan” (Serbiya) - "Trakai” (Litva) cütünün qalibi

"Baltsan” (Malta) - "Slovan” (Slovakiya) cütünün qalibi - "Rapid” (Avstriya)

"Qurnik” (Polşa) - "Trençin” (Slovakiya) cütünün qalibi - "Feyenoord” (Hollandiya)

"Yagelloniya” (Polşa) - "Rio Ave” (Portuqaliya) cütünün qalibi - "Gent” (Belçika)

"Spartak” (Serbiya) - "Sparta” (Çexiya) cütünün qalibi - "Brondbü” (Danimarka)

"Ufa” (Rusiya) - "Domjale” (Sloveniya) cütünün qalibi - "Honved” (Macarıstan) - "Proqres” (Lüksemburq) cütünün qalibi

"B36 Torshavn” (Farer adaları) - "Beşiktaş” (Türkiyə) cütünün qalibi - LASK (Avstriya) - "Lillestrom” (Norveç) cütünün qalibi

"Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - "Apollon” (Kipr) cütünün qalibi - "Dinamo” (Brest, Belarus) - "Atromitos” (Yunanıstan) cütünün qalibi

"Leyptsiq” (Almaniya) - "Haken” (İsveç) cütünün qalibi - "Universtatya” (Krayova, Rumıniya)

 





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah