Avroliqada 1/16 finalçılar müəyyənləşdi Yenilənib

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.
 

Newsport.az-ın məlumatına görə, keçirilən 24 qarşılaşmadan sonra 1/16 finala yüksələn bütün komandalar müəyyənləşib.

Baş tutan oyunlardan sonra "Astana", "Ludoqorets", AEK, "Lokomotiv", "Kopenhagen", "Srvena Zvezda", "Marsel" və "Atletik" növbəti mərhələyə adlayıblar.
 
Qeyd edək ki, daha əvvəl 16 komanda növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edib. Bunlar "Vilyarreal”, “Dinamo” (Kiyev), “Partizan”, “Braqa”, “Milan”, “Atalanta”, “Lion”, “Styaua”, “Viktoriya”, “Arsenal”, “Zalsburq”, “Ostersun”, “Latsio”, “Nitsa”, “Zenit” və “Real Sosyedad”dır.




7 dekabr

Avropa Liqası

VI tur

 
A qrupu

“Slaviya” - “Astana” 0:1
Qol
: Aniçiç, 38

“Vilyareal” - “Makkabi” 0:1
Qol:
Blackman, 60


 

1.

Vilyarreal

6

3

2

1

10:6

11

2.

Astana

6

3

1

2

10:7

10

3.

Slavia

6

2

2

2

6:6

8

4.

Makkabi

6

1

1

4

1:8

4



B qrupu

“Dinamo Kiyev” - “Partizan” 4:1
Qollar:
 Morozyuk, 6 (1:0), Moraes, 28 (2:0); 31 (3:0), Jevtoviç, 45+4-pen (3:1), Moraes, 77-pen (4:1)

“Yanq Boyz” - “Skenderbeu” 2:1
Qollar:
 Gavazaj, 51 (0:1), Hoarau, 55 (1:1), Assale, 90+5 (2:1)


 

1.

Dinamo K.

6

4

1

1

13:7

13

2.

Partizan

6

2

2

2

8:9

8

3.

Yanq Boyz

6

1

3

2

5:6

6

4.

 

Skenderbeu

6

1

2

3

6:10

5



C qrupu

“Hoffenhaym” - “Ludoqorets” 1:1
Qollar:
Ochs, 25 (1:0), Vanderson, 62 (1:1)

“Başakşəhər” - “Braqa” 2:1
Qollar:
Viska, 10 (1:0), Silva, 55 (1:1), Emre, 77-pen (2:1)

 

1.

Braqa 

6

3

1

2

9:8

10

2.

Ludoqorets

6

2

3

1

7:5

9

3.

Başaksehir

6

2

2

2

7:8

8

4.

Hoffenhaym

6

1

2

3

8:10

5



D qrupu

“Austria” - AEK 0:0

“Riyeka” - “Milan” 2:0
Qollar:
Puljiç, 7, Qavranoviç, 47


 

1.

Milan

6

3

2

1

13:6

11

2.

AEK

5

1

5

0

6:5

8

3.

Riyeka

6

2

1

3

11:12

7

4.

Austriya

5

1

2

3

9:16

5


E qrupu

“Apollon” - “Everton” 0:3
Qollar:
Lookman, 21; 28, Vlasiç, 87

“Atalanta” - “Lion” 1:0
Qol:
Petagna, 10


 

1.

Atalanta

6

4

2

0

14:4

14

2.

Lion

6

3

2

0

11:4

11

3.

Everton

5

1

1

4

5:15

4

4.

Apollon

5

0

3

3

6:12

3



F qrupu

“Kopenhagen” - “Şerif” 2:0
Qollar:
Sotiriou, 56, Luftner, 59

“Zlin” - “Lokomotiv” 0:2
Qollar:
Mirançuk, 70, Farfan, 75


 

1.

Lokomotiv

6

3

2

1

9:4

11

2.

Kopenhagen

6

2

3

1

7:3

9

3.

Şerif

6

2

3

1

4:4

6

4.

Zlin

6

0

2

4

1:10

2


G qrupu

“Styaua” – “Luqano” 1:2
Qollar:
Daprela, 3 (0:1), Vecsei, 32 (0:2), Gnohere, 60 (1:2)

“Hapoel” – “Viktoriya” 0:2
Qollar:
Hejda, 28, Horava, 83


 

1.

Viktoriya

6

4

0

2

13:8

12

2.

Styaua

6

3

1

2

9:7

10

3.

Luqano

6

3

0

3

9:11

9

4.

Hapoel

6

1

1

4

5:10

4



H qrupu

“Arsenal” – BATE 6:0
Qollar:
Debuşi, 11, Uolkott, 37, Uilşir 43, Polyakov, 51-avtoqol, Jiru, 64-pen, Elneny, 74

“Srvena Zvezda” – “Köln” 1:0
Qol:
Srniç, 22


 

1.

Arsenal

6

4

1

1

14:4

13

2.

Srvena Zvezda

6

2

3

1

3:2

9

3.

Köln

6

2

0

4

7:8

6

4.

BATE

6

1

2

3

6:16

5




I qrupu

“Marsel” – “Zalsburq” 0:0

“Gimarayş” – “Konyaspor” 1:1
Qollar:
Bourabia, 15 (0:1), Turan, 77-avtoqol (1:1) 


 

1.

Salzburg

6

3

3

0

7:1

12

2.

Marsel

6

2

2

2

4:3

8

3.

Konyaspor

6

1

3

2

4:6

6

4.

Gimaraynş

6

1

2

3

5:9

5


J qrupu

“Herta” – “Ostersuns” 1:1
Qollar:
Papaqiannopolos, 58 (0:1), Pekarik, 61-avtoqol (1:1)

“Zarya” – “Atletik” 0:2
Qollar:
Aduriz, 70, Qarsiya 85


 

1.

Ostersunds

6

3

2

1

8:5

11

2.

Atletik

6

3

2

1

8:4

11

3.

Zorya

6

2

1

3

3:9

6

4.

Herta

6

1

2

3

6:7

5



K qrupu

“Vitess” – “Nitsa” 1:0
Qol:
Kastaignos, 85

“Zulte-Veragem” – “Latsio” 3:2
Qollar:
De Pauv, 6 (1:0), Heylen, 60 (2:0), Keysedo, 67 (2:1), Lukas Leyva, 76 (2:2), Leya, 83 (3:2)

 

1.

Latsio

6

4

1

1

12:7

13

2.

Nitsa

6

3

0

3

12:9

9

3.

Varegem

6

2

1

3

8:13

7

4.

Vitess

6

1

2

3

5:10

5




L qrupu

“Vardar” – “Rosenborq” 1:1
Qollar:
Ytalo, 9 (1:0), Bentner, 45+2 (1:1)

“Real Sosyedad” – “Zenit” 1:3
Qollar:
Yeroxin, 35 (0:1), Villian Joze, 50 (1:1), İvanoviç, 64 (1:2), 
Paredes, 85 (1:3)

 

1.

Zenit

6

5

1

0

17:5

16

2.

Real Sosyedad

6

4

0

2

16:6

12

3.

Rusenborq

6

1

2

3

6:11

5

4.

Vardar

6

0

1

5

6:17

1

 

 





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Kəpəz