Avropa Liqası: "Dinamo" və "Latsio" - 1/16 finalda Yenilənib

Bu gün Avropa Liqasının qrup mərhələsində 2-ci dövrəyə start verilib.
 

Newsport.az-ın xəbərinə görə, 4-cü turda 12 qrupda ümumilikdə 24 matç keçirilib.

Bu turdan öncə 12 komanda 1/16 finala vəsiqəni rəsmiləşdirə bilərdi. Lakin yalnız onlardan ikisi - "Latsio" və Kiyev "Dinamo"su istəklərinə çatıblar.  


2 noyabr

Avropa Liqası

A qrupu

“Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) - “Astana” (Qazaxıstan) - 0:1
Qol: Tvumasi, 57
 
“Slaviya” (Çexiya) - “Vilyareal” (İspaniya) - 0:2
Qollar: Bakka, 15, Deli, 89 (öz qapısına)

 

1.

Vilyarreal

4

2

2

0

7:3

8

2.

Astana

4

2

1

1

7:4

7

3.

Slavia

4

1

2

1

4:5

5

4.

Makkabi

4

0

1

3

0:6

1



B qrupu

“Yanq Boyz” (İsveçrə) - “Dinamo” (Ukrayna) - 0:1
Qol: 
Buyalski, 70
 
“Partizan” (Serbiya) - “Skenderbeu” (Albaniya) - 2:0
Qollar:
 Tosiç, 39, Tavamba, 66

 

1.

Dinamo K.

4

3

1

0

7:3

10

2.

Partizan

4

1

2

1

5:4

5

3.

Yanq Boyz

4

0

3

1

2:3

3

4.

Skenderbeu

4

0

2

2

2:6

2



C qrupu

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) - “Braqa” (Portuqaliya) - 1:1
Qollar: Marselinyo, 68 (1:0), Fransergio, 83 (1:1)
 
“Başakşəhər” (Türkiyə) - “Hoffenhaym” (Almaniya) - 1:1
Qollar: Qrilliç, 47 (0:1), 
Viska, 90+3 (1:1)
 

 

1

Ludoqorets

4

2

2

0

5:2

8

2.

Braqa

4

2

1

1

5:5

7

53.

Hoffenhaym

4

1

1

2

6:6

4

4.

Başakşehir

4

0

2

2

3:6

2



D qrupu

AEK (Yunanıstan) - "Milan"(İtaliya) 0:0

"Riyeka"(Xorvatiya) - "Austriya" (Avstriya) 1:4
Qollar: Prokop, 41 (0:1), Paviçiç, 61 (1:1), Prokop, 62 (1:2), Serbest, 73 (1:3), Monşeyn, 83 
(1:4) 

 

1.

Milan

4

2

2

0

8:3

8

2.

AEK

4

1

3

0

4:3

6

3.

Austriya

4

1

1

2

8:11

4

4.

Riyekaa

4

1

0

3

7:10

3



E qrupu

“Apollon” (Kipr) - “Atalanta” (İtaliya) - 1:1
Qollar: İliçiç, 34 (0:1), 
Zelaya, 90+4 (1:1)
 
“Lion” (Fransa) - “Everton” (İngiltərə) - 3:0
Qollar: Traore, 68, Auoa, 76, Depay, 88
 

 

1.

Atalanta

4

2

2

0

8:3

8

2.

Lion

4

2

2

0

7:3

8

3.

Apollon

4

0

3

1

6:7

3

4.

Everton

4

0

1

3

3:10

1




F qrupu

“Lokomotiv” (Rusiya) - “Şerif” (Moldova) - 1:2
Qollar: Farfan, 26 (1:0), Badibanqa, 41 (1:1), Brezoveç, 58 (1:2)
 
“Kopenhagen” (Danimarka) - “Zlin” (Çexiya) - 3:0
Qollar: Lüftner, 40, Verbiç, 49, 90+2
 

1.

Kopenhagen

4

1

3

0

4:1

6

2.

Şerif

4

1

3

0

3:2

6

3.

Lokomotiv

4

1

2

1

5:3

5

4.

Zlin

4

0

2

2

1:7

2



G qrupu

“Styaua” (Rumıniya) - “Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail) - 1:1
Qollar: Koman, 31 (1:0), Sahar, 37 (1:1)
  
“Viktoriya” (Çexiya) - “Luqano” (İsveçrə) - 4:1
Qollar: Krmençik, 4 (1:0), 
Mariani, 15 (1:1), Krmençik, 19 (2:1), Horava, 45 (3:1), Germak, 56 (4:1)

 

1.

Styaua

4

3

1

0

8:3

10

2.

Viktoriya

4

2

0

2

9:8

6

3.

Hapoel

4

1

1

2

5:7

4

4.

Luqano

4

1

0

3

6:10

3



H qrupu

“Köln” (Almaniya) – BATE (Belarus) - 5:2
Qollar: Zoller, 16 (1:0), Miluneviç, 31 (1:1)), Sinyeviç, 33 (1:2), Osako, 54 (2:2), iressi, 63 (2:3), Osako, 83 (2:4), Yoyiç, 90 (2:5) 
 
“Arsenal” (İngiltərə) - “Srvena Zvezda” (Serbiya) - 0:0

 

1.

Arsenal

4

3

1

0

8:3

10

2.

Srvena Zvezda

4

1

2

1

2:2

5

3.

BATE

4

1

1

2

6:10

4

4.

Köln

4

1

0

3

6:7

3

 

qrupu

"Gimaraynş" (Portuqaliya) - "Marsel" (Fransa) 1:0
Qol: Hurtado, 80

"Zalsburq" (Avstriya) - "Konyaspor" (Türkiyə) 0:0



 

1.

Salzburg

4

2

2

0

4:1

8

2.

Marsel

4

2

0

2

3:3

6

3.

Konyaspor

4

1

1

2

2:4

4

4.

Gimaraynş

4

1

1

2

4:5

4




J qrupu

“Atletik” (İspaniya) - “Ostersun” (İsveç) - 1:0
Qol: Aduriz, 70
 
“Herta” (Almaniya) - “Zarya” (Ukrayna) - 2:0
Qollar: Selke, 16, 73

 

1.

Ostersunds

4

2

1

1

5:3

7

2.

Zorya

4

2

0

2

3:5

6

3.

Atletik

4

1

2

1

3:3

5

4.

Herta

4

1

1

1

3:3

4




K qrupu

“Latsio” (İtaliya) - “Nitsa” (Fransa) - 1:0
Qol: Alberto Romero, 90+3
 
“Vitess” (Hollandiya) - “Zulte Veragem” (Belçika) - 0:2
Qollar: Baudri, 3, Kaya, 70

 

 

1.

Latsio

4

4

0

0

9:3

12

2.

Nitsa

4

2

0

2

9:6

6

3.

Varegem

4

1

1

2

4:8

4

4.V

itess

4

0

1

3

3:9

1


L qrupu


“Real Sosyedad” (İspaniya) - “Vardar” (Makedoniya) - 3:0
Qollar: Xuanmi, 31, De La Bella, 69, Con, 81
 
“Rusenborq” (Norveç) - “Zenit” (Rusiya) - 1:1
Qollar: Bentner, 54 (1:0), Kokorin, 90+4 (1:1)


 

1.

Zenit

4

3

1

0

12:3

10

2.

Real Sosyedad

4

3

0

1

14:3

9

3.

Rusenborq

4

1

1

2

5:9

3

4.

Vardar

4

0

0

4

4:14

0

 

 





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah