Avropa Liqası: Bütün oyunların nəticələri YENİLƏNİB

Avropa Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsinə start verilir.

Newsport.az-ın məlumatına görə, bu gün mərhələnin ilk oyunları keçiriləcək.


Turnirdə yeganə təmsilçimiz “Qəbələ”nin matçından əlavə daha  32 qarşılaşma nəzərdə tutulub.

Bakı “İnter”ini mübarizədən kənarlaşdıran “Fola” “Ostersun”la, “Zirə”ni məğlub edən “Astra” isə “Aleksandriya” ilə qarşılaşacaq.

Türkiyə təmsilçisi “Fənərbaxça” isə səfərdə Avstriyanın “Şturm” klubu ilə üz-üzə gələcək.


27 iyul

Avropa Liqası

3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları


“Mlada Boleslav” (Çexiya) - “Skenderbeu” (Albaniya) 2:1
Qollar:
 Chramosta, 42 (1:0), Cmovs, 86 (1:1), Janos, 87 (2:1)

“Trakay” (Litva) - “Şkendiya” (Makedoniya) 2:1
Qolkar: 
Maksimov, 1 (1:0), Junior, 39 (1:1), Maksimov, 52 (2:1)

“Olimpik” (Ukrayna) - PAOK (Yunanıstan) 1:1
Qollar:
 Bilenki, 49 (1:0), Pedro Enrike, 59 (1:1)

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) -  “Panionios” (Yunanıstan) 1:0
Qol: 
Kjartansson, 48

“Suduva” (Litva) - “Syon” (İsveçrə) 3:0
Qollar: 
Ferreira, 3-avtoqol, Janusauskas, 9, Laukzemis, 90+1

AEK (Kipr) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) 2:0
Qollar: 
Tete, 42, Hevet, 70

AİK (İsveç) - “Braqa” (Portuqaliya) 1:1
Qollar: 
Silva, 10 (0:1), Sundqren, 18-pen (1:1)

“Ostersun” (İsveç) - “Fola” (Lüksemburq) 1:0
Qol: 
Bachirou, 50

PSV (Hollandiya) - “Osiyek” (Xorvatiya) 0:1
Qol: 
Barisiç, 57-pen

“Krasnodar” (Rusiya) - “Lyunqbyu” (Danimarka) 2:1
Qollar:
 Kjaer, 64 (0:1), Klaesson, 67 (1:1), Suleymanov, 90+3 (2:1)  

“Şturm” (Avstriya) - “Fənərbaxça” (Türkiyə) 1:2
Qollar:
 Hierlander, 10 (1:0), Maresiç, 29-avtoqol (1:1), Neuştadter, 35 (1:2)

“Astra” (Rumıniya) - “Aleksandriya” (Ukrayna) 0:0

“Dinamo” (Buxarest, Rumıniya) - “Atletik” (İspaniya) 1:1
Qollar:
 Laporte, 21 (0:1), Rivaldinho, 54 (1:1)

“Bney Yehuda” (İsrail) - “Zenit” (Rusiya) 0:2
Qollar:
 Krişito, 69, Kokorin, 90

“Botev” (Bolqarıstan) - “Maritimo” (Portuqaliya) 0:0

“Brondbü” (Danimarka) - “Hayduk” (Xorvatiya) 0:0

“Universtatya” (Krayova, Rumıniya) -  “Milan” (İtaliya) 0:1
Qol:
 Rodrigez, 44

“Arka” (Polşa) - “Midtyulland” (Danimarka) 3:2
Qollar:
 Markus, 31 (1:0), Hassan, 33 (1:1), Dal Hende, 36 (1:2). Markus, 39-pen (2:2), Siemaszko, 90+2 (3:2)

“Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Sparta” (Çexiya) 2:0
Qol: 
Boakye, 13 (1:0), Kanqa, 65 (2:0)

“Gent” (Belçika) - “Altax” (Avstriya) 1:1
Qollar:
 Mahop, 5 (0:1), Kulibali, 76 (1:1)

“Bordo” (Fransa) - “Videoton” (Macarıstan) 2:1
Qollar:
 Sankhare, 18 (1:0), Scepovic, 23 (1:1), Sankhare, 33 (2:1)

“Panatinaikos” (Yunanıstan) - “Qəbələ” (Azərbaycan) 1:0
Qol:
 Molins, 37-pen

“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - “Odd” (Norveç) 2:1
Qollar: 
Mladenoviç, 20 (0:1), Hodziç, 31 (1:1), Fernandes, 41 (2:1)

“Aberdin” (Şotlandiya) - “Apollon” (Kipr) 2:1
Qollar: 
Kristie, 4 (1:0), Jander, 59 (1:1), Shinnie, 78 (2:1)

“Marsel” (Fransa) - “Ostende” (Belçika) 4:2
Qollar:
 Germain, 2 (1:0), Siani, 27-pen (1:1), Sanson, 32 (2:1), Germain, 57 (3:1), Musona, 69 (3:2), Germain, 82 (4:2) 

“Utrext” (Hollandiya) -  “Lex” (Polşa) 0:0

“Everton” (İngiltərə) - “Rujomberok” (Slovakiya) 1:0
Qol: 
Baines, 65 

“Austriya” (Avstriya) - AEL (Kipr) 0:0

“Frayburq” (Almaniya) - “Domjale” (Sloveniya) 1:0
Qol: 
Peterson, 20





Xəbər lenti







Keşlə Qarabağ Qəbələ Sumqayıt Neftçi Səbail Zirə Sabah